Wiadomości z Chorzowa

Wiceprezes Ruchu Chorzów brał udział w ustawkach? Tak twierdzi członek Psycho Fans

 • Dodano: 2022-12-15 13:15

Marek K. ps. Celebryta, członek gangu kiboli Psycho Fans współpracujący z CBŚP podzielił się ze śledczymi szokującym wyznaniem. Twierdzi, że obecny wiceprezes klubu Ruch Chorzów, Marcin Stokłosa, brał udział w kibolskich awanturach. Wiceprezes stanowczo zaprzecza.

Stokłosa pseudokibicem?

Marcin Stokłosa został powołany na stanowisko wiceprezesa Ruchu Chorzów w styczniu tego roku, gdyż świetnie radził sobie w radzie nadzorczej klubu. Trafił do niej jako przedstawiciel środowiska kibiców „Niebieskich” – zawsze był oddany klubowi. Okazuje się, że oddanie mógł okazywać w podobny sposób, jak czynią to środowiska pseudokibiców - biorąc udział w bójkach.

Szokujące wyznania członka Psycho Fans

Jak donosi Gazeta Wyborcza, członek Psycho Fans Marek K. ps. Celebryta wyjawił, że wiceprezes Ruchu Chorzów brał udział m.in. w starciu z kibolami Górnika Zabrze. Współpracujący z CBŚP w zamian za łagodniejszą karę Marek K. opowiada, że Stokłosa uczestniczył w bójce z pseudokibicami zabrzańskiego klubu, do której doszło w centrum Rudy Śląskiej. Przyznaje, że doszło wówczas do wymiany strzałów z rakietnic. „Celebryta” donosi, że Stokłosa uczestniczył też w kilku innych kibicowskich ustawkach.

Dziennikarz Gazety Wyborczej skontaktował się z Markiem K. aby upewnić się, że nie doszło do pomyłki. Członek Psycho Fans potwierdza, iż zarówno w prokuraturze, jak i w sądzie mówił o obecnym wiceprezesie Ruchu Chorzów Marcinie Stokłosie. Dodał, że nie ma żadnego konfliktu z obecnym wiceprezesem klubu.

Wiceprezes zaprzecza

Marcin Stokłosa zapytany o zeznania „Celebryty”, wszystkiemu zaprzecza. W oświadczeniu przesłanym do Gazety Wyborczej przyznaje, że jest kibicem Ruchu Chorzów, jednak nigdy nie uczestniczył w żadnych ustawkach ani innych kibolskich wydarzeniach. Marka K. oraz Łukasza L. ps. „Lucky”, przywódcę Psycho Fans, kojarzy z widzenia z meczów Ruchu. Stokłosa oświadcza, że zamierza bronić swojego dobrego imienia wszelkimi możliwymi sposobami. 

Marek K. będzie składał kolejne zeznania w Sądzie Okręgowym w Katowicach już dziś, 15 grudnia.

Komentarze (6)    dodaj »

 • DZ22

  Ile już psycho-fanów poszło na współpracę z organami ścigania?

 • Ino R

  „świetnie radził sobie w radzie nadzorczej klubu” hmmmmmm, ciekawe co za wielki umysł mogł coś takiego wymyślić. RN ma określone zadania i tyle nic poza tym, reszta to ściema. Chyba powinien zrezygnować? ze względu na dobre imię Ruchu.

 • chorzowianin

  Trafne spostrzeżenia. Ciekaw jestem czy ciąg dalszy nastąpi? Czekam!!!

 • DZ22

  To ta udana rada nadzorcza doprowadziła do pełnej degrengolady niebieskich, co zakończyło się dla chorzowskich grą w IV lidze?

 • Papaj

  Kogoś to obchodzi?

 • Obchodzi

  Powinno. Mowa o zorganizowanej grupie, więc jak najbardziej sprawa musi być wyjaśniona do końca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również