Wiadomości z Chorzowa

Wielki sukces Teatru Reduta Śląska. Wywalczył I miejsce na przeglądzie teatrów amatorskich

  • Dodano: 2021-10-15 12:30

Teatr Reduta Śląska przy Chorzowskim Centrum Kultury wygrał 34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „ŁóPTA w sieci”! To wielki sukces aktorów i całego zespołu.

Teatr Reduta Śląska istniejący przy Chorzowskim Centrum Kultury zdobył pierwsze miejsce (ex aequo) za spektakl pt. "Bleee..." w reżyserii Mirosława Neinerta podczas 34. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich "ŁóPTA w sieci"!

ŁóPTA od lat jest jednym z najważniejszych przeglądów teatru niezawodowego w Polsce. To również doskonała okazja do zaprezentowania się zespołom amatorskim przed nową publicznością na profesjonalnej scenie.

Teatr Reduta Śląska z wielkim sukcesem na koncie

Pierwsza ŁóPTA odbyła się w 1988 roku, powstała z inicjatywy Mariana Glinkowskiego. Od samego początku odbywa się w Łódzkim Domu Kultury, będąc jedną z wiodących imprez ŁDKu. Na koniec każdego dnia przeglądu odbywały się spotkania z Jurorami, omówienia i dyskusje.

Nagrodę finansową dla Teatru Reduta Śląska w wysokości 2 tysięcy złotych ufundował gospodarz festiwalu - Łódzki Dom Kultury. Werdykt został ogłoszony w nocy z niedzieli 9 października na poniedziałek 10 października.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wanda

    Teatry amatorskie to aktywność społeczna o wielkiej wadze. Początki są takie: w trudnych czasach grupa zapaleńców, z niczego, nie bacząc na brak wszystkiego, brała się za sztukę sceniczną. Razem, w grupie, z niczego powstaje spektakl, który zachwyca.Teatr amatorski przenosi nas w świat, gdzie na przekór wszystkiemu, sztuka jest normą. Kwota nagrody - no cóż...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również