Wiadomości z Chorzowa

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa już 27 listopada. Co przygotowano dla zwiedzających

  • Dodano: 2021-11-12 08:00, aktualizacja: 2021-11-30 09:27

Tylko kilkanaście dni zostało do otwarcia Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Władze placówki poinformowały o tym, co przygotowano na tę uroczystość.

Przed nami huczne i oczekiwane otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Szykujcie się na kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń przygotowanych przez ponad setkę artystów i realizatorów. Festiwal Otwarcia to święto hutniczych tradycji, z których warto być dumnym, okazja do poznania przemysłowych korzeni miasta rozwijającego się w blasku hutniczych pieców – informują organizatorzy wydarzenia.

Festiwal otwarcia Muzeum Hutnictwa w Chorzowie potrwa dwa dni i odbędzie się od 27 do 28 listopada.

Wielkie otwarcie Muzeum Hutnictwa już 27 listopada

Jak zapewniają organizatorzy, pojawi się aż 165 artystów i realizatorów i będzie można za symboliczną złotówkę od osoby zaliczyć 12 tur zwiedzania wystawy stałej "Królestwo Żelaza".

Szykujcie się na 45 bezpłatnych wydarzeń. W „Królestwie żelaza” czeka na Was 752 m. kw. stałej ekspozycji z 211 eksponatami, 7 wielkich, hutniczych maszyn, w tym nasi ulubieńcy – 17 tonowy młot mostowy i walcarka z kołem zamachowym o sześciometrowej średnicy. Przede wszystkim jednak na wystawie znajdziecie wiele wzruszających opowieści, ponad 100 filmowych wspomnień byłych hutników i hutniczek – zapewniają władze Muzeum Hutnictwa.

Muzeum Hutnictwa w ciągu najbliższych dni poda kolejne szczegóły programu dni otwarcia.

Drzwi Muzeum Hutnictwa zostaną otwarte 27 listopada o godzinie 11.00, a placówkę będzie można zwiedzać do 21.00. W niedzielę, 28 listopada muzeum będzie otwarte od 11.00 do 18.00.

Muzeum Hutnictwa jeszcze przed uroczystym otwarciem stało się częścią Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Oficjalnie jest to pierwsze w Polsce muzeum przemysłu hutnictwa i stali czasów rewolucji przemysłowej.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Emerytka

    Ja 40 lat , mąż 45 lat pracy w hucie Batory.Ciekawe , co tam zobaczymy?

  • Natalia

    Oby najlepsze wspomnienie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również