Wiadomości z Chorzowa

Wielkie otwarcie Planetarium Śląskiego! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-12 15:15

Po 4 latach Planetarium Śląskie jest znów otwarte! Zobaczcie, co pierwszego dnia przygotowano dla gości.

Za nami huczne otwarcie Planetarium Śląskiego w Chorzowie!

Pierwszy seans dla publiczności odbył się w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00. W weekend 11-12 czerwca (sobotę i niedzielę) seanse odbywają się w dzień i w nocy. 

Otwarcie planetarium po kilkuletniej modernizacji hucznie świętowano także na scenie przed obiektem! Na scenie wystąpili: Dawid Kwiatkowski, Król i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, w koncercie muzyki filmowej. Zwieńczeniem wieczoru był „Drone Show" z udziałem 50 dronów!

Jedną z największych atrakcji jest ultranowoczesny, hybrydowy system projektorów, rzucający obraz w technologii 8K. Planetarium po remoncie stało się dwa razy większe niż do tej pory. Projektor umieszczony został w centralnym punkcie sali projekcyjnej, w miejscu, w którym przez lata funkcjonował projektor Zeissa. Nowy projektor jest w stanie wyświetlić nawet sto milionów gwiazd.

- Bardzo dziękujemy za wczorajsze odwiedziny w Dniu Otwarcia. Dziękujemy za to, że cierpliwie czekaliście cztery lata na rozpoczęcie działalności naszej placówki w nowej odsłonie. Dziękujemy także za wszystkie życzliwe słowa, której usłyszeliśmy w czasie tego szalonego dnia i nocy - przekazuje Planetarium Śląskie w Chorzowie.

Modernizacja Planetarium kosztowała ponad 154 mln zł!

Do zabytkowej części obiektu pod ziemią dobudowano dwa nowe pomieszczenia o powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. Znajdą się tam pracownie i sale wykładowe. W przebudowanym obiekcie goście mogą skorzystać m.in.: z symulatorów lotów w kosmos, kolumny pogodowej i pokoi klimatycznych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również