Wiadomości z Chorzowa

Wilk wielkości telefonu

  • Dodano: 2011-03-02 11:30

Samiec to Pedro II, samica Chicha. Do tej pory te dwa wilki grzywiaste zamieszkiwały Śląski Ogród Zoologiczny. Można je było obserwować na wybiegu obok bramy bocznej. Teraz miejsce ich pobytu się nie zmieni, natomiast już na wiosnę na wybiegu pojawią się dwa kolejne wilczki, które  urodziły się niedawno. Na razie nie jest znana ich płeć, ponieważ dostępu do nich broni groźny tata. Wilczki są niewiele większe od telefonu komórkowego, a dumni rodzice wychowują je w zaciszu zaplecza hodowlanego.

Choć do wiosny zostało jeszcze trochę czasu, zaczynają się już wykluwać pisklęta ptaków. – Ptaki są ciepłolubne i bardzo się płoszą, więc w okresie zimowym przebywają w specjalnych schronach niedostępnych dla zwiedzających – mówi Jolanta Kopiec, dyrektor zoo. – Skrzydlaty przychówek, bardzo cenne, czarne łabędzie i pelikany „Baba” będzie można podziwiać na naszych stawach.

Przed nadejściem wiosny w zoo trzeba przeprowadzić kilka bardzo potrzebnych inwestycji, jak chociażby instalacje wodociągów. – Realizacja tych prac może spowodować pewne utrudnienia dla zwiedzających, ale musimy je wykonać – wyjaśnia Kopiec.
Nowego wystroju doczekają się też toalety w pobliżu mini-zoo oraz wybiegu dla niedźwiedzi.

Za to w pobliżu pawilonu słonia powstanie fantastyczny plac zabaw dla dzieci.

Pokonanie ponad 4 km ścieżki dydaktycznej bez odpoczynku i zabawy może być dla kilkulatka bardzo uciążliwe, ponadto do mini-zoo zostaną sprowadzone nowe zwierzątka, co niewątpliwie zwiększy atrakcyjność tego miejsca przekonuje Jolanta Kopiec. – Chcemy też ustawić edukacyjne ule i organizować pokazy podbierania miodu dla naszych niedźwiedzi. Mam nadzieję, że aura w tym roku będzie nam sprzyjać, co zachęci wiele rodzin do spędzenia wolnego czasu właśnie w ogrodzie zoologicznym.

Ile waży wilk grzywiasty?

Wymiary  
Długość ciała                  130 cm
Wysokość w kłębie    ok. 80 cm
Długość ogona                 40 cm
Waga                              25 kg

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również