Wiadomości z Chorzowa

Właściciele psów, uważajcie na swoich pupili! Schronisko ostrzega przed otruciami

 • Dodano: 2021-10-04 07:30, aktualizacja: 2021-10-04 07:41

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie wystosowało apel do właścicieli psów. W ostatnich dniach doszło do kilku otruć na terenie Osiedla Tysiąclecia oraz Osiedla Pnioki w Chorzowie II. Pracownicy schroniska proszą, aby dokładnie obserwować swoje pieski podczas spacerów. 

Ostrzeżenie dla właścicieli psów

Chorzowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt ostrzega przed otruciami, do których doszło podczas ostatnich kilku dni. Szczególnie na baczności powinni mieć się mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia – Tysiąclecia Dolnego, rejonu al. Krzywoustego i Piastów, gdzie otruto 3 psy. Jeden z nich zmarł, zaś 2 pozostałe walczą o życie pod kroplówką. Ostrzeżenie dotyczy także bywających na osiedlu Pnioki na Chorzowie II – tam z kolei również otruto pieska, który niedługo później zmarł. 

Masowe trucie pupili

W komentarzach pod postem wystosowanym przez chorzowskie schronisko, pojawił się ogrom głosów internautów na temat miejsc, w których również dochodzi do otruć psów. Wskazują na Górne Tysiąclecie, Chorzów Batory, a także okolice wybiegu dla psów niedaleko Pól Marsowych. W trawie mogą kryć się środki ochrony roślin lub trutka na szczury, która może zabić nawet w pełni zdrowego psiaka. Warto również zwracać uwagę na nieznanego pochodzenia mięso porozrzucane na osiedlach czy w lasach – często kryją się w nim kawałki szkła, tabletki lub gwoździe. Takie kawałki kiełbasy znaleziono wzdłuż chodników w okolicy ul. Ślężan w Świętochłowicach

Pracownicy schroniska apelują, aby zgłaszać do nich każdą próbę otrucia psa wraz ze wskazaniem miejsca, w którym mogło do niego dojść. Dzięki temu z pewnością uda się w przyszłości uratować wiele psiaków.

Komentarze (8)    dodaj »

 • Xyz

  To że psów jest za dużo nie oznacza że mamy je truć... ludzi też jest za dużo to może zróbmy odstrzał populacyjny...co za zwyrole mieszkają w tym Chorzowie

 • WZ

  Nic dziwnego. Nie ma w Chorzowie kawałka trawnika bez [...]a psiego. Im większa patologia tym więcej ma psów.

 • Maria

  To co napisał tzw.Sędzia woła o pomstę do nieba. Człowieku ty się uważasz za przedstawiciela cywilizowanego świata? Jeśli dla ciebie zabicie psa, to rzecz dobra i naturalna, to jak cię nazwać?....Jeśli ktoś potrafi skrzywdzić zwierzę, równie łatwo będzie umiał skrzywdzić drugiego człowieka. Zacznij używać mózgu, bo serca, to napewno nie masz.

 • WZ

  Kocia mamusia się odezwała. Nie popieram mordowania ale też nie popieram karmienia szczurów. Wy do domów każdy syf przyniesiecie. Patologia z mojego bloku zniosła 43 koty. Bo kiciusie mamci potrzebują. Kiciusie to by ci mordę wydrapały. Cały blok w szczynach kotów. Tak jak powiedziałem kategorycznie sprzeciwiam się mordowaniu zwierząt. Ale nie sprzeciwiam się likwidacji mamusi psich, kocich, szczurzych itd.

 • Sędzia

  Jest to prosta konsekwencja bezdennej głupoty i arogancji psiarzy, którzy zaszczekali każdy metr kwadratowy w tym kraju. Gdziekolwiek i kiedykolwiek się pójdzie w Polsce- słychać szczekające/ujadające kundle.W krajach cywilizowanych jest to nie do pomyślenia. Przypadków trucia będzie coraz więcej. I BARDZO DOBRZE.

 • Wredota

  Brak mi słów! Tobie to przeskadza bo nie umiesz tego zrozumieć...

 • Irka

  Nie popieram trucia zwierząt ale fakt psów jest zdecydowanie za dużo. Mieszkam w budynku w którym jest 16 lokali. I 23 psy. Tak niektórzy mają trzy psy. Koszmar.

 • Jwp

  Nawet nie chce mi się nic pisać o tobie, sam wystawiłeś sobie laurkę bezmyślny, sfrustrowany biedaku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również