Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Wojewoda zamyka stadion Ruchu dla kibiców z Rybnika - chodzi o bezpieczeństwo

  • Dodano: 2019-04-16 11:30

Już w najbliższą sobotę na stadionie Ruchu Chorzów odbędzie się mecz niebieskich z piłkarzami ROW Rybnik - tym razem jednak widowisko sportowe odbędzie się bez udziału kibiców gości.

Mecz odbędzie się bez kibiców ROW Rybnik

Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek zadecydował, że wspomniany pojedynek piłkarski odbędzie się bez udziału kibiców gości. Decyzja została podjęta na podstawie opinii Romana Rabsztyna, Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji, który uznał zbliżające się spotkanie za takie które może generować "duże ryzyko wystąpienia zbiorowego zakłócenia porządku publicznego, które negatywnie wpłynie na stan bezpieczeństwa w miejscu i czasie odbywania się imprezy masowej, a także przestrzeni miejskiej podczas przemieszczania się kibiców."

Z jednej strony kibice ROW-u są zapewne niepocieszeni, że nie będą mogli wspierać dopingiem swoich piłkarzy, z drugiej jednak strony napięcie pomiędzy grupami pseudokibiców obu drużyn jest bardzo duże, a w związku z tym niepokój o poziom bezpieczeństwa Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji wydaje się uzasadniony.

Ruch walczy o wyjście z grupy spadkowej - każdy punkt jest na wagę złota

Mecz Ruch Chorzów - ROW Rybnik odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godzinie 18 - obie drużyny znajdują się obecnie w grupie spadkowej do III ligi, podobnie zresztą jak Siarka Tarnobrzeg oraz Rozwój Katowice. W dole tabeli "jest ciasno", bo chociaż do końca sezonu pozostało jeszcze 6 kolejek, to różnice punktowe  siedmiu najgorszych drużyn są minimalne. Sytuacji Niebieskich nie poprawia również fatalna sytuacja finansowa klubu, który od wielu lat wciąż balansuje na skraju bankructwa, ostatnie doniesienia mówią również o sporych zaległościach płacowych względem zawodników.

Czy chorzowski, tak bardzo utytułowany klub dostanie jeszcze wiatru w żagle i utrzyma się w drugiej lidze? Czas pokaże, ale zwycięstwo w sobotnim spotkaniu na pewno jest teraz piłkarzom z ulicy Cichej bardzo potrzebne.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.