Wiadomości z Chorzowa

WPKiW zagrał z pompą!

  • Dodano: 2012-01-09 08:30, aktualizacja: 2012-01-09 08:39

Zaczęło się niewinnie: na wodzie pokazało się świetlne, czerwone rzymskie XX – symbol, tegorocznej edycji WOŚP, wokół – fontanna fajerwerków. Potem odbył się niezwykły pokaz sztucznych ogni. Co rusz w górę wylatywały białe strumienie, niebo rozbłysło.

- Na koniec nad wyspą utworzył się jakby … parasol ze złotych, migających świateł – mówił rozentuzjazmowany Michał Zawada z Chorzowa, który do WPKiW przyszedł z sześcioletnią córką, Olą. – Warto to było zobaczyć takie „światełko do nieba”.

Tuż przed dwudziestą swój koncert zakończyła Patrycja Markowska. Potem publiczność zaopatrzona w sztuczne ognie pozdrowiła całą Polskę hasłem tegorocznego, śląskiego finału: „ Jubileuszowo z pompą gramy, z Chorzowa was pozdrawiamy”.


- Dziękuję za wielkie serce, które okazaliście pomagając dziś w zbiórce pieniędzy – powiedział na zakończenie Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa. – Dziękuję strażakom, policjantom, żołnierzom i wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację finału. To co dziś wspólnie zrobiliśmy dla WOŚP, będzie na pewno dla nas miłych wspomnieniem na kolejne miesiące. Zapraszam za rok, w to samo miejsce.
Cały finał zakończył się gromkim „Się ma!”.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również