Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Wspólne ćwiczenia z nieetatowym pododdziałem chorzowskiej policji

  • Dodano: 2019-03-22 09:00

Policyjni jeźdźcy z chorzowskiej i częstochowskiej jednostki ćwiczyli wspólnie z nieetatowym pododdziałem chorzowskiej policji. Jeźdźcy i rumaki szkolili się m.in. w zakresie tworzenia szyków policyjnych w sytuacjach zagrożenia porządku publicznego oraz działań pododdziałów zwartych. Podczas ćwiczeń korzystano z broni gładkolufowej i amunicji hukowo-błyskowej.

Cykliczne szkolenia, mają na celu doskonalenie umiejętności współdziałania policjantów pododdziału zwartego oraz policyjnych jeźdźców

Wspólnie doskonalili oni tworzenie szyków policyjnych w sytuacji zagrożenia porządku publicznego oraz podczas działań pododdziałów zwartych. Ćwiczenia odbywały się w pełnym umundurowaniu oraz z kompletnym ekwipunkiem ochronnym, aby w pełni odwzorować realizm działań. Koń policyjny powinien charakteryzować się przede wszystkim dużym spokojem i opanowaniem. Nie może nerwowo reagować na odgłosy wystrzałów, ujadanie psów, czy głośne zachowanie tłumu. Jeździec wraz z rumakiem musi zaprezentować umiejętność jazdy w szykach, w różnego rodzaju konfiguracjach. Dużą sztuką jest panowanie nad rumakami w niecodziennych dla koni warunkach – przy huku petard, w dymie, zarówno w grupie, jak i indywidualnie. Policjanci i wierzchowce spisali się doskonale, potwierdzając, że są dobrze przygotowani do trudnej służby.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.