Wiadomości z Chorzowa

Wybory 2020 - 2 tura

 • Dodano: 2020-06-30 06:45, aktualizacja: 2020-06-30 06:54

Przed nami 2 tura wyborów prezydenckich. 12 lipca Polacy zdecydują kto zostanie Prezydentem RP na lata 2020-2025.

Jeśli chcesz wziąć udział w miejscu swojego zamieszkania, w swoim lokalu wyborczym, to 12 lipca przyjdź do niego w maseczce, rękawiczkach / z własnym długopisem i dowodem osobistym.

Jeśli jesteś spoza Chorzowa, mieszkasz tu od niedawna  lub masz jedynie meldunek czasowy w Chorzowie  dopisz się do spisu wyborców do 7 lipca w Urzędzie Miasta w Chorzowie

Jeśli 12 lipca będziesz przebywał poza miejscem zamieszkania, a chciałbyś głosować, to do 10 lipca w Urzędzie Miasta Chorzów musisz złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania. Z nim możesz zagłosować w dowolnym lokalu wyborczym.

Jeśli chciałbyś w 2. turze głosować korespondencyjnie, to musisz zamiar ten zgłosić do Urzędu Miasta w Chorzowie do 30 czerwca

Wszystkie wnioski i upoważnienia znajdziesz tutaj -> http://bip.chorzow.eu/index.php?kat=159128100438217501

Szczegółowych informacji udzieli Ci Wydział Spraw Obywatelskich – sprawy wyborcze i inne - 32 4165229

Wszystkie powyższe sprawy możesz również załatwić za pomocą profilu zaufanego i platformy ePUAP

Zachęcamy do udziału w wyborach, ale też pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z trwającą wciąż pandemią koronawirusa w Polsce.

Wybory 2020 - 2 tura

Komentarze (15)    dodaj »

 • Ida

  Ciekawe ile komisji tak naprawdę co godzinę wietrzyło lokal... sądząc po zapachu w poszczególnych lokalach (byłam osobno, a później w innym lokalu z moją Mamą) to nie było nic wietrzone :/

 • Lyjo kryjo

  Patrząc na prezydenta Dudę człowie dostaje energii do życia,od tego człowieka bije dobro podobnie jak od Jana Pawła ll.Patrząc na Trzaskowskiego przypomina mi się Pinokio,same kłamstwa.Za rządów Dudy zostało zlikwidowane ubustwo wśród rodzin wielodzietnych.Tylko podziwiać Pana Dudę i życzyć dalszych sukcesów w roli prezydenta RP.

 • Lyjo sryjo

  Ja bym jeszcze wymienił Jarosława Kaczyńskiego, Mariana Banasia, Zbigniewa Ziobro, Mao Tse Tunga, Kim Ir Sena i wielu, wielu innych cudownych ludzi.

 • Lyjo kryjo

  Czyżby to Roman był.

 • Roman

  Właśnie zdecydowalem że w drugiej turze poprę Dude choć w pierwszej zagłosowalem naTrzaskowskiego. Przekonał mnie sam prezydent Duda oglaszajac obniżkę vat na podpaski tampony wkładki higieniczne oraz musztardę. Po takiej deklaracji nie pozostalo mi nic innego tylko oddac swój glos na długopisa.

 • Rysiu

  Na całe szczęście obojętnie czy wygra Duda czy Trzaskowski skończy się patologia. W budżecie kasy brak i patolki nie będzie na wódeczkę. Nie będzie wydawek. Nie będzie mieszkania za darmo. Takie socjalne cuda obiecywała tylko lewica. A tu dwie prawice.

 • Ii

  Mam już dość sąsiadów 500+. Kiedyś nie było ich na nic stać. Teraz mają auto i jeżdżą na wczasy. Będę głosował na Trzaskowskiego. Żeby wygrał, potem odsunąć PiS od władzy, ogłosić że nie ma kasy w budżecie i po sielance moich sąsiadów. Panie Rafale życzę zwycięstwa!

 • Uczciwie pracujący

  Tak jest. Niech już nieroby szykują wózki na złom schowane w piwnicy i worki na węgiel kradziony z otwieranych wagonów. Czas na zmiany!

 • Ht

  Niestety twoja ironia jest zbyt prymitywna by zadziałała.

 • Korona wirus

  Niezła ironia.

 • Jura239

  Prezydent podczas wieczoru wyborczego pokazał prawdziwą klasę!

 • Korona wirus

  Rzeczywiście prezydent Duda pokazał klasę, natomiast Trzaskowski pochwalił się swoją głupotą i chamstwem.

 • Marian

  O kogo chodzi?

 • Marian

  Tylko Duda, nie chcemy powrotu patologicznych rządów PO i PSL.Polacy nie życzą sobie demoralizacji społeczeństwa, nie chcemy ideologii gender.

 • Tera

  Mam nadzieje, że tak jak w pierwszej turze Polacy pokażą, że mają dość. Trzaskowski musi wygrać , by Polska wstała z kolan.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.