Wiadomości z Chorzowa

Wybory w chorzowskim kole PO. Przewodniczącym został Marcin Michalik

  • Dodano: 2021-10-27 12:15, aktualizacja: 2021-10-27 15:55

22 października w chorzowskim Kole Platformy Obywatelskiej zostały przeprowadzone wewnętrzne wybory. Członkowie koła wybrali nowy zarząd. 

Wybory w chorzowskim Kole Platformy Obywatelskiej

Przewodniczącym chorzowskiego koła Platformy Obywatelskiej został Marcin Michalik. Członkowie chorzowskiego PO wybrali również nowych wiceprzewodniczących i zarząd. Wiceprzewodniczącymi zostali

  • Wiesław Ciężkowski,
  • Waldemar Kołodziej,
  • oraz Marcin Weindich

Z kolei sekretarzem koła został Krzysztof Łazikiewicz

- Platforma Obywatelska jest partia, w której każdy członek wybiera władze nie tylko w swoim kole, ale także bezpośrednio ma wpływ na wybór przewodniczącego w regionie i w kraju - czytamy na stronie rudzkiego koła PO. 

Wybrano przewodniczącego partii, przewodniczących regionów 

W sobotę, 23 października, W 210 komisjach w całym kraju odbywało się głosowanie członków Platformy Obywatelskiej na przewodniczącego partii i przewodniczących regionów. O palmę pierwszeństwa, czyli funkcję przewodniczącego PO w regionie śląskim walczył Wojciech Saługa, poseł, a w latach 2014–2018 marszałek województwa śląskiego oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Wygrał pierwszy z nich.

Wojciech Saługa udostępnił na Facebooku wpis, w którym poinformował, że zdobył 67,2 proc. głosów. Oznacza to, że ponownie został szefem śląskiej Platformy Obywatelskiej. Na Saługę zagłosowało 802 członków PO (67,2 proc. głosów), zaś na Chęcińskiego 391. Frekwencja wśród partyjnych działaczy wyniosła ok. 80 proc.

- Dziękuję za każdy Wasz głos. Za te setki rozmów i dziesiątki spotkań. Dziękuję Wam za słowa wsparcia, ale i za słowa krytyki, bo wszystkie one tworzą nasz wspólny program na najbliższe lata – napisał Wojciech Saługa tuż po rozstrzygnięciu wyborów.

Poseł, a teraz już przewodniczący PO w regionie śląskim dodał, że to dla niego zaszczyt i zobowiązanie.

- Zapewniam Was, że każdy Wasz talent, każde ręce do pracy, każda otwarta głowa będą wykorzystane do tego, by w 2023 roku wygrywać wybory! Tylko my, członkowie Platforma Obywatelska możemy i musimy to zrobić dla mieszkańców naszego regionu i dla Polski – dodał Saługa.

Krajowym strukturom Platformy Obywatelskiej będzie przewodził Donald Tusk.


Źródło: Redakcja / PO

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jolka

    No super, co w związku z tym zmieni się dla nas szaraków ?!

  • Tadek

    Bedziesz wiedzieć kto kradnie twoje pieniądze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również