Wiadomości z Chorzowa

Wzrost 500 plus! Od stycznia świadczenie wzrośnie do 800 złotych

 • Dodano: 2023-05-15 13:00, aktualizacja: 2023-05-15 14:22

Jarosław Kaczyński podczas niedzielnej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział wyczekiwaną przez wielu waloryzację świadczenia 500 plus. Prezes PiS ogłosił, że od stycznia 2024 rodzice otrzymają na każde dziecko nie 500, a aż 800 złotych.

800 plus od 1 stycznia 2024

Wyścig wyborczy można już uznać za rozpoczęty. Partie zaczynają składać deklaracje, które mają zostać spełnione po utrzymaniu lub dojściu do władzy. W niedzielę, 14 maja, odbyła się konwencja "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości”. Prezes partii Jarosław Kaczyński zapewnił Polaków o podtrzymaniu socjalu – dodał także, że słynne już świadczenie 500 plus zostanie poddane waloryzacji.  

Od 1 stycznia 2024 roku, w ramach świadczenia rodzicielskiego, potocznie zwanego 500 plus, będzie przysługiwało 800 złotych na każde dziecko. Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, iż zajmą się wszystkimi propozycjami z konwencji już na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów.

Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Ekonomicznych zauważa, że wprowadzenie 800+ podbije inflację. Rocznie program pochłonie 65 miliardów złotych.

800 plus – zasady przyznawania

Czy w związku ze zmianą kwoty świadczenia, zmienią się także zasady jego przyznawania? Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg zapewnia, iż warunki zyskania prawa do 500 plus nie ulegną zmianie. Wciąż świadczenie będzie przysługiwało na każde niepełnoletnie dziecko w rodzinie, a dochód gospodarstwa domowego nie będzie brany pod uwagę.

Inne deklaracje

Podczas konwencji z ust prezesa PiS padły także inne deklaracje. Jarosław Kaczyński ogłosił, iż PiS będzie dążył do wprowadzenia bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży do 18. Roku życia oraz dla osób powyżej 65. roku życia. W planach jest także zniesienie opłat na autostradach – zarówno tych państwowych, jak i prywatnych.

Komentarze (8)    dodaj »

 • AntyPiS

  Życie na kredyt zawsze źle się kończy. Nie dla PiSu. PiS = drożyzna!!!

 • Ii

  Szach i mat. Kolejna kadencja pewna. Tylko co potem? Prawa ekonomii są bezwzględne. W końcu to wszystko padnie na twarz bo nie ma innej możliwości i wtedy PiS przekaże komuś władze i umyje ręce. Bawcie się, korzystajcie z tych pieniędzy bo nadchodzą ciężkie czasy jak nie dla nas to na pewno dla kolejnych pokoleń.

 • Lizus

  Na dziś wszelkie sondarze mówią że nie będzie trzeciej kadencji. Będzie czy nie, kolejne lata zapowiadają się chudo.

 • MaTT

  Nie promujcie tego chorego rozdawnictwa ukierunkowanego na kupienie głosów w nadchodzących wyborach.

 • SH

  Oby ludzie znowu nie sprzedali siebie, swojego kraju, wolności oraz przyszłości swoich dzieci za kilka srebrników, które i tak pochodzą z ich kieszeni.

 • Haha

  Inflacja 25% plus

 • Chorzów Batory

  A względem art. Spożywczych 30-40% plus

 • Pnioki

  Dołóż, bo mosz z czego

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również