Wiadomości z Chorzowa

XIII Chorzowska Kampania Pola Nadziei

  • Dodano: 2020-03-04 07:00, aktualizacja: 2020-03-04 07:06

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „HOSPICJUM” w Chorzowie oraz Centrum Afirmacji Życia serdecznie zapraszają dnia 11.03.2020r na spotkanie inauguracyjne XIII Chorzowskiej Kampanii Pola Nadziei do Domu Kultury „BATORY” (ul. St. Batorego 6, Chorzów)  na godz. 17.00.
 

Już po raz trzynasty w Chorzowie zaczynamy charytatywną kampanię „Pola Nadziei” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Chorzów. Na terenie miasta wkrótce zakwitną żonkilowe pola nadziei. Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem „Pól nadziei” jest edukacja na temat stosunku do ludzi nieuleczalnie chorych, nauka tolerancji propagowanie idei wolontariatu wśród młodzieży oraz pozyskiwanie środków na opiekę nad pacjentami Hospicjum Chorzowskiego.
 

WSTĘP WOLNY
W programie między innymi:
- wykład ks. prof. Antoniego Bartoszka pt.:
„Hospicjum – miłość czy obowiązek?”
- Część artystyczna – Koncert Zespołu MUNDI
- drobny poczęstunek

Podczas spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na wsparcie działalności Hospicjum.

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej i Paliatywnej „HOSPICJUM” w Chorzowie od ponad 23 lat niesie pomoc medyczną, socjalną, psychologiczną i duchową chorym z zaawansowaną chorobą nowotworową w ich domach oraz na oddziale stacjonarnym. Opieka jest nieodpłatna dla chorych i ich rodzin.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.