Wiadomości z Chorzowa

Za co odpowiada nieletni? Policjanci przeprowadzili prelekcję

  • Dodano: 2020-03-11 07:15, aktualizacja: 2020-03-11 07:18

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Chorzowie przeprowadzili prelekcję dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Młodzieży Nieiwdomej i Słabowidzącej w Chorzowie przy ul. Hajduckiej.

Głównym tematem spotkania była odpowiedzialność karna nieletnichPodczas spotkania policjanci zaznajomili młodzież z problematyką odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz wyjaśnili na czym polega społeczny obowiązek informowania o popełnieniu przez nieletniego czynu karalnego oraz o zachowaniach świadczących o demoralizacji. Omówili także przyczyny przestępczości nieletnich, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz środki wychowawcze i karne stosowane przez sądy. Policjanci informowali o skutkach zażywania narkotyków, dopalaczy, alkoholu i tytoniu. Omówili także zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji i portali internetowych. Szczególną uwagę zwrócono na kwestie związane z rozpowszechnianiem wizerunku swojego oraz innych osób. Dzielnicowi przypomnieli i zachęcali uczestników do korzystania z narzędzi komunikacji jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja "Moja Komenda". 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    A może by tak i w szkołach średnich - liceach takie prelekcje! I dodawać tam temat niebezpieczeństwa chorób roznoszonych drogą płciową. I o zapobieganiu ciąży. To się łączy z odpowiedzialnością.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.