Wiadomości z Chorzowa

Za nami pierwsze Igrzyska w Parku Śląskim!

  • Dodano: 2022-05-19 09:15

Uczniowie i ich opiekunowie spisali się na medal. Pierwsze, historyczne Igrzyska w Parku Śląskim za nami! Dopisała pogoda i humory. Uczestnicy wykazali się błyskotliwością, wiedzą i sprawnością fizyczną.

Podsumowanie pierwszych igrzysk w Parku Śląskim

Razem ze Stadionem Śląskim, Muzeum „Górnośląskim Parkiem Etnograficznym”, Planetarium – Śląskim Parkiem Nauki oraz Śląskim Ogrodem Zoologicznym w Parku Śląskim zorganizowano niezwykłe wydarzenie w Zielonych Płucach Śląska adresowane dla szkół podstawowych z województwa śląskiego.

Na start przy Stadionie Śląskim zgłosiły się 22 drużyny z naszego regionu. Pięcioosobowe składy do pokonania miały ponad 7-kilometrową trasę, z tego część nad ziemią, jadąc Kolejką Linową „ Elka”. Na uczestników czekały testy z wiedzy o parku i jednostkach oraz zadania sportowo-intelektualne.

Dzięki dedykowanej aplikacji Parku Śląskiego zadania można było rozwiązać na telefonach. Każda z drużyn odpowiadała na przygotowane quizy online.

Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach („The Greatest Four”). W punktacji brano pod uwagę czas pokonania całej trasy oraz wyniki z testów. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 20 z Siemianowic Śląskich („Wymiatacze”), trzecie uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Katowicach („Orły Sienkiewicza”).

Na mecie, którą zorganizowano przy Dużej Łące, wręczono nagrody dla najlepszych. Nikt nie odszedł z pustymi rękami. Dla pozostałych uczestników przygotowano nagrody pocieszenia. Imprezie towarzyszyły maskotki ze Stadionu Śląskiego i parkowa wiewiórka Basia, z którymi uczestnicy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również