Wiadomości z Chorzowa

Za nami wyjątkowy Chorzowski Rajd Rowerowy i Sportowy Piknik na Cichej! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-09-26 14:00

Wczoraj ulicami Chorzowa przejechali wytrwali kolarze, a na stadionie przy ul. Cichej odbył się sportowy piknik. Wszystko to z okazji 30-lecia chorzowskiego MOSiRu. Zobaczcie galerię zdjęć!

Kolejna edycja Chorzowskiego Rajdu Rowerowego już za nami

W niedzielę 25 września z okazji 30-lecia istnienia Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie odbyła się szósta edycja Chorzowskiego Rajdu Rowerowego, a na jego zakończenie świętowano podczas Sportowego Pikniku na Cichej. Uczestników wydarzenie nie zniechęciła niesprzyjająca pogoda i chętnie brali udział we wszystkich atrakcjach.

Była to pierwsza edycja wydarzenia, podczas której uczestnicy mieli do wyboru trzy trasy o różnej długości przejazdu - 17, 24 oraz 31 km. Wszyscy odwiedzali te same punkty kontrolne, ale w różnej kolejności. 

– Najwięcej, bo ponad stu dwudziestu wybrało czerwoną, najtrudniejszą trasę. Dodatkową trudnością podczas tegorocznego Rajdu była konieczność odpowiadania na pytania lub zagadki - tylko prawidłowa odpowiedź pozwalała poznać dalszy kierunek przejazdu – przekazuje Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Dla uczestników przygotowano dodatkowe niespodzianki w postaci pamiątkowych gadżetów, ciepłych posiłków i okolicznościowych koszulek. Wśród uczestników odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia.

Atrakcje podczas Sportowego Pikniku na Cichej

Na mecie rajdu odbył się Sportowy Piknik na Cichej, gdzie przygotowano atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dla młodych cyklistów przygotowano specjalny tor przeszkód, a na murawie zaprezentowały się chorzowskie kluby i stowarzyszenia m.in. kluby piłkarskie (UKS i Akademia Piłkarska Ruch Chorzów, Akadamia Piłkarska Wyzwolenie, PKS Józefka, Clearex Futsal), gimnastyczne (DOSiR Sokolnia, UKS Silesia, Atria Cheerleaders), przedstawicielki piłki ręcznej (KPR Ruch Chorzów oraz Akademia Handballu) oraz sztuk walki (TS AKS, Aikido Yoshinkan). Można było również spróbować swoich sił w tenisie stołowym (UKS Chorzów), poznać tajniki pływania (KP Sukces) oraz poznać ratowników wodnych (Oddział Miejski WOPR Chorzów).

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak bawili się uczestnicy wydarzenia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również