Wiadomości z Chorzowa

Za nami XI Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów

  • Dodano: 2023-02-15 07:15, aktualizacja: 2023-02-15 07:28

W ubiegły weekend, w Wiśle odbyły się zawody narciarskie oraz snowboardowe pod patronatem Prezydenta Chorzowa. Policjanci z naszej komendy w towarzystwie „Sznupka” edukowali najmłodszych narciarzy. To wszystko w ramach trwającej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

W ubiegłą sobotę odbyły się XI Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów

W wydarzeniu zorganizowanym na stacji narciarskiej Wisła-Cieńków wzięło udział około 300 osób, z czego w zawodach wystartowało 130 uczestników. Była to doskonała okazja do przypomnienia o zasadach bezpiecznej jazdy na nartach i snowboardzie w myśl działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Przedsięwzięcie jest kontynuacją działań podejmowanych w poprzednich latach podczas sezonu zimowego. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich oraz promowanie odpowiedzialnych postaw, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach, a także upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). W trakcie wydarzenia najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali różne gadżety odblaskowe, a także kolorowanki i maskotki. Zwycięzcom zawodów w najmłodszych kategoriach przedstawiciele naszej komendy wręczyli kaski narciarskie.

Przypominamy również o trwającym konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Zadaniem dzieci i młodzieży w wieku do 16 lat, jest zilustrowanie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Na konkurs można przekazywać prace plastyczne lub maksymalnie 60-sekundowy spot filmowy. Prace i zgłoszenia, podpisane przez opiekuna prawnego, należy nadsyłać do 3 marca 2023 r. na adres: Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa.

Szczegóły akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” można znaleźć pod tym adresem.

Komentarze (2)    dodaj »

  • JPRD

    Drugi Duda, ja rozumiem gdyby miasto leżalo w górach to by mialo sens.

  • Glacok

    OhO patologia już kwiczy że piwka nie dali tylko na narty pojechali.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również