Wiadomości z Chorzowa

Za nami XXVII Rajd Rodzin Chorzowskich "Pieniny"! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2022-06-07 10:15

W miniony słoneczny weekend (4-5 czerwca) odbył się XXVII Rajd Rodzin Chorzowskich. Tegoroczny rajd zorganizowany został w malowniczych pienińskich okolicach z metą w Sromowcach Wyżnych.

Rajd Rodzin Chorzowskich "Pieniny" 2022

Tym razem chorzowski Oddział PTTK wraz z Wydziałem Kultury, Sportu i Turystyki przygotował dla uczestników trzy trasy wycieczkowe. Jedna trasa dwudniowa piesza górska z główną atrakcją pierwszego dnia, wejściem na szczyt Trzech Koron (982 m n.p.m.) skąd roztacza się przepiękny widok na przełom Dunajca oraz noclegiem w ośrodku w Maniowach.

Drugi dzień rozpoczynał się przejściem pieszym z Dursztyna przez górę Żar z wieżą widokową, Niedzicę a później wzdłuż jeziora Czorsztyńskiego na metę rajdu. Natomiast niedzielne trasy przebiegały następująco: piesza górska z przejściem pieszym szlakiem od Dursztyna przez Żar do Niedzicy i metę rajdu. Druga trasa krajoznawcza łączyła się z wizytą w Łopusznej, zamku w Czorsztynie i zaporze na Dunajcu w Niedzicy.

Zakończenie rajdu odbyło się w ośrodku rekreacyjno-sportowym oraz OSP Sromowce Wyżne. Podczas mety na ponad 130 uczestników rajdu czekał ciepły posiłek, gry i zabawy dla dzieci, konkurs turystyczny dla dorosłych, punkt malowania twarzy oraz specjalna pieczątka rajdowa.

Główną atrakcją rajdu było losowanie trzech najliczniejszych zgłoszonych rodzin rajdu, dla których przygotowano cenne nagrody rzeczowe. Ponadto każdy z uczestników otrzymał numerowany znaczek rajdowy, na który dodatkowo w drodze powrotnej do Chorzowa w każdym autokarze przewodnik losował dodatkowe atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na mecie gościł zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Wiesław Ciężkowski oraz jako uczestnik jednej z tras przewodniczący Kultury i Sportu Rady Miasta Krzysztof Łazikiewicz. Z ramienia OSP Sromowce Wyżne za przygotowanie posiłków i obiektów odpowiadał prezes OSP Marcin Dębski.

Impreza od wielu lat dofinansowywana jest z budżetu Miasta Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również