Wiadomości z Chorzowa

Zabezpieczenie miejsca zdarzenia i postoju pojazdu. Jak się zachować?

  • Dodano: 2020-02-18 08:15, aktualizacja: 2020-02-17 07:17

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego.

Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania

Dlatego też śląska drogówka przygotowała specjalny film przedstawiający podstawowe zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego. Tylko w tym roku na autostradzie A4 w wyniku niewłaściwego zabezpieczenia oznakowania postoju pojazdów zginęły 4 osoby.

Zdarzenia powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego

Niejednokrotnie na śląskich drogach jak i w całym kraju odnotowywane są zdarzenia, które powstają na skutek niewłaściwego zabezpieczenia, oznakowania postoju bądź miejsca zdarzenia drogowego

Postój pojazdu na jezdni jest przeszkodą, która wymusza na innym kierowcy konieczność podjęcia manewru omijania. Manewr ten by mógł być wykonany prawidłowo i bezpiecznie winien być zawczasu zasygnalizowany po to by inni uczestnicy ruchu drogowego nie zostali zaskoczeni i nie byli zmuszeni do wykonania manewru obronnego. Prezentowany materiał pokazuje zasady zachowania się uczestników ruchu drogowego wynikające z postoju pojazdu na jezdni oraz prawidłowe zabezpieczenie pojazdów biorących udział w zdarzeniu drogowym kolizji bądź wypadku wskazując również na nieprawidłowości w tym zakresie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Adi

    Wystarczy wykonywać polecenia Policji i Straży Pożarnej, oraz odrobina cierpliwości. Tak już bywa w dużych aglomeracjach.

  • adam

    jak zwykle 15 karetek 6 radiowozów i wszyscy stoją i patrzą blokując drogę codzienny obrazek z naszych dróg policja i inne służby to problem z którego robią się korki i przeszkadzają w normalnym ruchu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również