Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Zabytkowy tramwaj kursujący na linii 23 wyrusza na tory!

  • Dodano: 2019-06-05 12:15

Od 8 czerwca aż do 29 września na linii tramwajowej nr 23 będzie kursował zabytkowy tabor typu N+4ND. Obowiązuje w nim standardowa taryfa ZTM, a na pamiątkę przejazdu można otrzymać specjalny bilet kolekcjonerski.


Przypomnijmy, że po raz pierwszy specjalna Tramwajowa Linia Turystyczna w aglomeracji górnośląskiej obsługiwana zabytkowym taborem została uruchomiona w lipcu 2007 roku z inicjatywy członków Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym, przy współpracy ze spółką Tramwaje Śląskie oraz KZK GOP.
Początkowo jej trasa przebiegała z Placu Wolności w Katowicach do pętli tramwajowej przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. W kolejnych latach była wielokrotnie modyfikowana. W tym roku będzie kursowała w relacji: Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia - Katowice Zawodzie Zajezdnia.


Linia numer 23 kursuje w każdą sobotę, niedzielę i święto. Tę swoistą podróż w czasie odbędziemy jadąc wagonami typu N z 1953 roku oraz 4ND1 z 1959 r., wyprodukowanych przez chorzowskie zakłady „Konstal". Poza składem zabytkowych wagonów, na linii spotkać można jeszcze dwa inne historyczne wozy - typu 13N i 105N.
Więcej informacji dotyczących funkcjonowania linii oraz rozkłady jazdy poszczególnych tramwajów można znaleźć na następującej stronie internetowej: www.turystyczna.kmtm.org.pl

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.