Wiadomości z Chorzowa

Zadbaj o chorzowski kawałek nieba!

  • Dodano: 2020-03-11 07:00, aktualizacja: 2020-03-11 07:11

Czyste powietrze to coś, czego potrzebujemy wszyscy! Dzięki programowi "Czyste Powietrze" każdy może się do tego przyczynić.

Program pozwala na otrzymanie dofinansowania na wymianę pieców i termomodernizację domów jednorodzinnych. 

Maksymalna dotacja wynosi 53 tysiące zł. Kwota dotacji liczona jest w zależności od wysokości średniego miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym.

W ramach programu można nie tylko sfinansować zakup kotłów i docieplić przegrodę budynku. Pieniądze czekają też na tych, którzy chcieliby wymienić okna i drzwi. Możliwy jest także montaż lub modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a także odnawialnych źródeł energii. Przewidziano też środki na zakup i montaż wentylacji  z odzyskiem ciepła.  

Maksymalna wysokość bezzwrotnego dofinansowania to nawet 47 tysięcy złotych. Jeśli koszty kwalifikowane przewyższają tę kwotę, to mogą zostać pokryte w formie pożyczki. Minimalny koszt kwalifikowany w ramach jednego wniosku o dofinansowane to 7 tys. zł.


Zapisy przyjmowane są ciągle. Więcej informacji znajduje się na stronach ministerialnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Polska wśród krajów UE jest na pierwszym miejscu w poziomie zanieczyszczenia powietrza. To nie przemysł, a my sami. Domowe paleniska w których wykorzystujemy węgiel, drewno i różne odpady. Smog jest zabójczy.

  • Gratiana Passer

    Bardzo inspirujący artykuł.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.