Wiadomości z Chorzowa

Zamiast biura - salon gier. Zabezpieczono automaty do nielegalnych gier losowych

  • Dodano: 2020-02-21 06:45, aktualizacja: 2020-02-21 06:56

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 3 nielegalnych maszyn.

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w rzekomym biurze nieruchomości przy ul 3-go Maja mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz, zarówno szyld jak i reklama wskazywały, że mieści się tam biuro zarządcy nieruchomości, to jednak we wnętrzu znajdowały się jedynie trzy automaty do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.