Wiadomości z Chorzowa

Zamiast firmy pożyczkowej - nielegalne automaty

  • Dodano: 2020-06-03 06:45, aktualizacja: 2020-06-02 15:45

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli automaty do nielegalnych gier losowych.

Nielegalne automaty znajdowały się w siedzibie fikcyjnej firmy pożyczkowej

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem łącznie 4 nielegalnych maszyn. Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy uzyskali informację, że w rzekomej firmie oferującej pożyczki przy ul. 3-go Maja mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się, choć na zewnątrz, zarówno szyld jak i reklama wskazywały, że mieści się tam firma pożyczkowa. W wnętrzu znajdowały się jednak cztery automaty do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Przejęte automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Teraz śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również