Wiadomości z Chorzowa

Zamiast drogerii - nielegalny salon gier

  • Dodano: 2021-03-01 08:15, aktualizacja: 2021-03-01 07:02

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic zabezpieczyli 4 automaty do nielegalnych gier losowych.

Nielegalne maszyny znajdowały się w lokalu, gdzie miała funkcjonować... drogeria

Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi wysoka grzywna, a nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z chorzowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że w drogerii przy ul Wrocławskiej mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS z Katowic wkroczyli do akcji. Informacje śledczych potwierdziły się. Choć na zewnątrz szyld wskazywał, że możemy tam kupić m.in. kosmetyki, to jednak we wnętrzu znajdowały się jedynie cztery automaty do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również