Wiadomości z Chorzowa

Zaparkował na przejściu dla pieszych...bo było najbliżej

  • Dodano: 2020-03-05 08:15, aktualizacja: 2020-03-05 06:56

Trwa Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych, działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i szczególną troskę o tę grupę użytkowników dróg, która narażona jest na potrącenia nawet na pasach.

Jak pokazuje wczorajszy przykład, niestety nadal zdarzają się sytuacje, gdzie kierujący aby zaparkować jak najbliżej adresu dostawy, nie zważają na bezpieczeństwo pieszych. Na szczęście wczoraj "ucierpiał" jedynie nieodpowiedzialny kierowca, który za niewłaściwe parkowanie został ukarany mandatem.

Od 28 lutego na chorzowskich drogach trwa "Tydzień Bezpieczeństwa Pieszych", ich celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na tzw. „zebrach”. Większość z tych zdarzeń spowodowanych jest z winy kierowcy. Dlatego też chorzowscy policjanci tymi działaniami chcą zwrócić uwagę na relacje zachodzące pomiędzy pieszymi a zmotoryzowanymi. Kierowcy zbliżając się do przejść winni ograniczyć prędkość jazdy i zachować szczególną ostrożność. Natomiast piesi, pomimo tego, że przechodzą na miejscu do tego wyznaczonym, winni obserwować to co dzieje się na jezdni. Niejednokrotnie właśnie takie zachowanie uratowało niechronionych uczestników ruchu drogowego przed potrąceniem.

Przestrzegajmy przepisów prawa – swoistego fundamentu, gwarantującego bezpieczeństwo na drogach. Apelujemy również o wzajemny szacunek, wzajemne zrozumienie między kierowcami, a osobami pieszymi. Tylko swoista symbioza, współistnienie między tymi dwiema grupami uczestników ruchu pozwoli zapewnić bezpieczeństwo, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu. Niestety jak pokazuje wczorajszy przykład, nadal zdarzają się sytuacje, gdzie kierujący aby zaparkować jak najbliżej adresu dostawy, nie zważają na bezpieczeństwo pieszych. Na szczęście wczoraj "ucierpiał" jedynie nieodpowiedzialny kierowca, który za niewłaściwe parkowanie został ukarany mandatem.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kora

    Powinniście zobaczyć co się dzieje przed 8 rano przy sp 38. Tam dojdzie w końcu do tragedii! Większość kierowców nie zwraca na nikogo uwagi byle zaparkować jak najbliżej szkoły! A nie jest to szkoła integracyjna żeby dzieci kierowców nie mogły same przejść kilka metrów od auta. Niestety dyrekcja tylko raz zaapelowała do tych ludzi na początku września, potem wywiesili na chwilę kartkę na drzwiach że zakaz wjazdu i tyle. Nic się nie zmienia przez cały rok szkolny. Może woźna powinna przezywać tych "kierowców" tak jak przezywa dzieci że biegają po szkole. To jest jakaś opcja

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.