Wiadomości z Chorzowa

Zapowiada się muzyczny weekend w Chorzowie! Sprawdź nadchodzące wydarzenia [13-15.08]

  • Dodano: 2021-08-13 12:00

Już w ten weekend przed mieszkańcami Chorzowa wiele muzycznych wydarzeń. Miasto wypełnią zarówno współczesne rytmy, jak i kojące dźwięki muzyki klasycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

13 sierpnia 

FEST Festiwal 

Od 11 sierpnia w Parku Śląskim trwa FEST Festival 2021. Festiwal odbywa się w 4-dniowej formule. 13 sierpnia dla mieszkańców Chorzowa wystąpią takie gwiazdy muzycznej sceny, jak: Sobel, Mata, Ralph Kaminski, Kayah & Bregović, Tymek, Żabson oraz wielu innych! Pełną listę artystów oraz informacje o biletach znajdziesz TUTAJ. 

 

Koncert duetu GGDuo – Gabi i Wojciech Gąsior 

Już w najbliższy piątek o godzinie 19.30 w  Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się koncert małżeńskiego duetu GGDuo – Gabi i Wojciech Gąsior - dwójki doświadczonych muzyków, absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występ odbędzie się pod chmurką w ramach Ogrodowej Strefy Kultury. Bilety 25 zł.  

 

Monsters of Rock- 30 years later 

13 sierpnia w chorzowskiej Leśniczówce Rock'n'Roll Cafe odbędzie się odtworzenie muzycznego wydarzenia, jakie miało miejsce 30 lat temu, 13 sierpnia 1991 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy w Polsce pojawiła się legendarna formacja AC/DC z będącą u szczytu formy Metallicą oraz Queensryche. 

Podczas tegorocznego wydarzenia na scenie wystąpią: 

  • 4 Szmery – z dokładną set listą grupy ACDC z 13.08.1991  
  • AlcoholicA – z dokładną set listą grupy Metallica z 13.08.1991 

Bilety 50-65 zł.  

 

14 sierpnia 

FEST Festiwal 

Podczas ostatniego dnia festiwalu uczestnicy zobaczą na scenie takich artystów, jak: Kygo, Robin Schulz, Sokół, James Bay, Pro8bl3m, Mrozu czy Natalia Przybysz. Pełną listę artystów oraz informacje o biletach znajdziesz TUTAJ. 

 

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021 

W ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa 2021 na chorzowskim rynku wystąpi Philip Bracken Band – artysta znany z sugestywnego głosu, hipnotyzujących aranżacji gitarowych i ciepłej atmosfery na scenie. Koncert zaplanowano na godzinę 18.00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Łukasz Łyczkowski 5 RANO + Tabula Rasa + Sama River Blues 

14 sierpnia o godzinie 18.00 ponownie w chorzowskiej Leśniczówce Rock'n'Roll Cafe zagrają Łukasz Łyczkowski 5 RANO, Tabula Rasa oraz Sama River Blues. Bilety 40-50 zł. 

 

15 sierpnia 

Dni Wielkich Hajduk 2021 

Już w przyszłą niedzielę odbędą się Dni Wielkich Hajduk 2021. W tym roku wspólne świętowanie odbędzie się przy skwerze za MDK Batory. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 15.00. Dla mieszkańców Chorzowa wystąpią:  

  • Happy Jędrowski Show  
  • solistki Zespołu Na Szlaku: Kasia Pogoda, Patrycja Chojnacka, Nadia Alberska  
  • Iza Fojcik  
  • Karpowicz Family 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021 

Również 15 sierpnia odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa 2021. Tym razem na chorzowskim rynku o godzinie 17.00 odbędzie się koncert muzyki akustycznej z jazzową nutą w wykonaniu Lilla Brahms. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

 

Muzyczny Bukiet Róż 

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Muzyczny Bukiet Róż”, czyli koncertów muzyki klasycznej, który na dobre zadomowiły się w parkowym Rosarium. Następne spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w Parku Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały organizatorów

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • sh

    W parku [...]lska muzyka, a na Vedera trzeba jechać do Bielska. Co za czasy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.