Wiadomości z Chorzowa

Zapowiada się muzyczny weekend w Chorzowie! Sprawdź nadchodzące wydarzenia [13-15.08]

  • Dodano: 2021-08-13 12:00

Już w ten weekend przed mieszkańcami Chorzowa wiele muzycznych wydarzeń. Miasto wypełnią zarówno współczesne rytmy, jak i kojące dźwięki muzyki klasycznej. Każdy znajdzie coś dla siebie! 

13 sierpnia 

FEST Festiwal 

Od 11 sierpnia w Parku Śląskim trwa FEST Festival 2021. Festiwal odbywa się w 4-dniowej formule. 13 sierpnia dla mieszkańców Chorzowa wystąpią takie gwiazdy muzycznej sceny, jak: Sobel, Mata, Ralph Kaminski, Kayah & Bregović, Tymek, Żabson oraz wielu innych! Pełną listę artystów oraz informacje o biletach znajdziesz TUTAJ. 

 

Koncert duetu GGDuo – Gabi i Wojciech Gąsior 

Już w najbliższy piątek o godzinie 19.30 w  Starochorzowskim Domu Kultury odbędzie się koncert małżeńskiego duetu GGDuo – Gabi i Wojciech Gąsior - dwójki doświadczonych muzyków, absolwentów Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występ odbędzie się pod chmurką w ramach Ogrodowej Strefy Kultury. Bilety 25 zł.  

 

Monsters of Rock- 30 years later 

13 sierpnia w chorzowskiej Leśniczówce Rock'n'Roll Cafe odbędzie się odtworzenie muzycznego wydarzenia, jakie miało miejsce 30 lat temu, 13 sierpnia 1991 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy w Polsce pojawiła się legendarna formacja AC/DC z będącą u szczytu formy Metallicą oraz Queensryche. 

Podczas tegorocznego wydarzenia na scenie wystąpią: 

  • 4 Szmery – z dokładną set listą grupy ACDC z 13.08.1991  
  • AlcoholicA – z dokładną set listą grupy Metallica z 13.08.1991 

Bilety 50-65 zł.  

 

14 sierpnia 

FEST Festiwal 

Podczas ostatniego dnia festiwalu uczestnicy zobaczą na scenie takich artystów, jak: Kygo, Robin Schulz, Sokół, James Bay, Pro8bl3m, Mrozu czy Natalia Przybysz. Pełną listę artystów oraz informacje o biletach znajdziesz TUTAJ. 

 

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021 

W ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa 2021 na chorzowskim rynku wystąpi Philip Bracken Band – artysta znany z sugestywnego głosu, hipnotyzujących aranżacji gitarowych i ciepłej atmosfery na scenie. Koncert zaplanowano na godzinę 18.00. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Łukasz Łyczkowski 5 RANO + Tabula Rasa + Sama River Blues 

14 sierpnia o godzinie 18.00 ponownie w chorzowskiej Leśniczówce Rock'n'Roll Cafe zagrają Łukasz Łyczkowski 5 RANO, Tabula Rasa oraz Sama River Blues. Bilety 40-50 zł. 

 

15 sierpnia 

Dni Wielkich Hajduk 2021 

Już w przyszłą niedzielę odbędą się Dni Wielkich Hajduk 2021. W tym roku wspólne świętowanie odbędzie się przy skwerze za MDK Batory. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 15.00. Dla mieszkańców Chorzowa wystąpią:  

  • Happy Jędrowski Show  
  • solistki Zespołu Na Szlaku: Kasia Pogoda, Patrycja Chojnacka, Nadia Alberska  
  • Iza Fojcik  
  • Karpowicz Family 

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

Wakacyjne Dni Chorzowa 2021 

Również 15 sierpnia odbędzie się kolejny koncert w ramach Wakacyjnych Dni Chorzowa 2021. Tym razem na chorzowskim rynku o godzinie 17.00 odbędzie się koncert muzyki akustycznej z jazzową nutą w wykonaniu Lilla Brahms. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. 

 

Muzyczny Bukiet Róż 

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu “Muzyczny Bukiet Róż”, czyli koncertów muzyki klasycznej, który na dobre zadomowiły się w parkowym Rosarium. Następne spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 w Parku Śląskim. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.


Źródło: Jagoda Radzioch / Źródło materiały organizatorów

Komentarze (1)    dodaj »

  • sh

    W parku [...]lska muzyka, a na Vedera trzeba jechać do Bielska. Co za czasy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również