Wiadomości z Chorzowa

Zawodnicy DOSiR Chorzów na podium!

  • Dodano: 2021-09-15 08:00, aktualizacja: 2021-09-15 07:49

Zawodnicy na co dzień trenujący w DOSiR Sokolnia im. Ryszarda Kafanke w Chorzowie, wzięli udział w 11. Międzynarodowym Turnieju w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa & Sawy. Wychowankom ośrodka udało się zdobyć wysokie miejsca i aż 3 medale!

Sukces młodych akrobatów

W miniony weekend (10-12 września) w Warszawie odbył się 11. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar Warsa & Sawy. Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Sokolnia z Chorzowa również wystawił kilka swoich zawodników do rywalizacji w zawodach. Reprezentacjom udało się wywalczyć wysokie miejsca oraz aż 3 medale! Srebrny medal w kategorii trójek dziewcząt seniorów wywalczyły Wiktoria Wołczańska, Wiktoria Naczyńska oraz Sonia Ranosz. Kolejne srebro, tym razem w kategorii trójki 12-19 lat wywalczyły Junior Oliwia Kata, Paulina Grzyb oraz Natalia Śrutek. Podczas turnieju wychowankowie DOSIR-u zdobyli także brązowy medal – Violetta Sobik oraz Mateusz Grzyb zakończyli rywalizację w kategorii dwójek mieszanych na 3. miejscu.

Wysokie miejsca

Pozostałe zespoły, które brały udział w turnieju, również zajęły wysokie lokaty.

  • 5 miejsce – kat. trójki dziewcząt 12-19 – Lena Pławecka, Nadia Jarzembowska, Magdalena Goryczka
  • 4 miejsce – kat. trójki dziewcząt 11-18 – Agata Musioł, Emilia Pławecka, Barbara Ząbkowska
  • 5 miejsce – kat. trójki dziewcząt 10-16 – Anna Słupik, Maria Śrutek, Milena Piecha
  • 6 miejsce – Magdalena Szymanek, Dagmara Żurowska, Oliwia Słomkowska

Za przygotowanie do turnieju wychowanków z DOSiR Chorzów odpowiadają Barbara Gregorska-Skoczylas oraz Renata Firak. Zapewniają, że młodzi sportowcy nie mają zamiaru spocząć na laurach – apetyt na medale wzrósł, więc wychowankowie już wrócili do treningów.

Młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

DOSiR Chorzów – miejsce dla młodych sportowców

DOSiR Sokolnia funkcjonuje pod obecna nazwą od 1993 roku. Obecnie klub prowadzi sekcje akrobatyki sportowej, gimnastyki sportowej, siatkówki oraz szermierki. W DOSiRze odbywa się także rehabilitacja. Ośrodek nosi imię Ryszarda Kafanke – wieloletniego trenera I klasy, sędziego gimnastycznego, gimnastyka, a przede wszystkim chorzowianina. DOSiR jest jednym z najbardziej utytułowanych klubów akrobatycznych w Polsce. Ośrodek znajduje się w Chorzowie Starym, przy ulicy Mazurskiej.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.