Wiadomości z Chorzowa

Zbieramy części i kompletujemy sprzęt komputerowy z firmą Dotify

  • Dodano: 2021-05-19 06:45, aktualizacja: 2021-05-19 06:51

Pandemia koronawirusa i zdalne nauczanie ujawniły to, że nie wszystkie dzieci dysponują sprzętem komputerowym, który pozwala nawiązać dogodne połączenie z innymi. To dlatego Urząd Miasta w Chorzowie wraz z firmą Dotify rozpoczynają akcję, która obejmuje zbiórkę elektroczęści, naprawę i montaż sprzętu oraz przekazanie go potrzebującym, młodym chorzowianom.

W czasie pandemii, dzięki programom „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” do naszych szkół trafiło ponad 120 komputerów, które zostały udostępnione uczniom. Co prawda teraz zdalne nauczanie i rok szkolny się kończą, ale wiemy, że nadal są dzieci, które potrzebują takiego sprzętu w domu. Bardzo cieszę się, że będziemy w tak szczytnym celu współpracować z chorzowską, prężnie działającą firmą – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zbiórka sprzętu będzie się odbywała w 3 punktach Chorzowa – w MDK Batory, Chorzowskim Centrum Kultury i Starochorzowskim Domu Kultury. Tak, aby sprzęt można było przekazać szybko i wygodnie. Do końca wakacji części będą odbierane przez chorzowską firmę Dotify, która potem będzie kompletowała z nich gotowe zestawy.

Od urodzenia mieszkam w Chorzowie. Miasto to dało mi dużo wspaniałych wspomnień i znajomych. Teraz, mając swoją firmę, to ja chcę dać coś miastu. Chciałbym, żeby to było coś dużego. Stąd pomysł na wspólną akcję charytatywną z Urzędem Miasta. Liczę, że tą wspólną inicjatywą zachęcimy chorzowian do pokazania jak wspaniałymi ludźmi są i potrafią się nawzajem wspierać – mówi Daniel Mięsopust, dyrektor generalny i założyciel firmy Dotify.

Oddać można zarówno laptopy i jednostki centralne działające, jak i uszkodzone. Mile widziane są też sprawne myszy komputerowe i klawiatury oraz monitory czy poszczególne części komputerowe. Złożony, sprawny sprzęt zostanie później przekazany dyrektorom szkół, którzy przekażą go potrzebującym uczniom.

Komentarze (3)    dodaj »

  • Sara

    Ciekawe czyja to firma i co z tego ma? Życie nauczyło mnie że nie ma nic za darmo

  • Ehh..

    Znikoma szansa że ktoś coś robi bezinteresownie, no ale cuda się zdarzają. Jeden na parę milionów też potrafi trafić "szóstkę" w totka. :)

  • Mił6

    Nie wiem czy coś z tego ma poza satysfakcją. Ja zawsze w ludziach widzę dobro, nie wiem skąd u Ciebie takie podejrzenia, mogę się jedynie domyślać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.