Wiadomości z Chorzowa

Zebra została strażniczką...Straż Miejska w Chorzowie ma swoją maskotkę!

  • Dodano: 2020-02-14 07:00, aktualizacja: 2020-02-14 07:12

Jej zakres obowiązków jest krótki, ale to praca bardzo ważna: ma uczyć dzieci przechodzić przez pasy. Dlatego... sama jest zebrą.

Straż Miejska w Chorzowie ma już swoją maskotkę!


Czarno-biała postać z emblematami Straży Miejskiej ruszyła do chorzowskich szkół i przedszkoli. Ma misję - nauczyć dzieci bezpiecznego zachowania na przejściach i skrzyżowaniach. Strażnicy Miejscy z Chorzowa wraz z maskotką cyklicznie będą odwiedzali kolejne placówki, aby dzieci mogły usłyszeć od zebry jak być bezpiecznym. Pierwsze zajęcia z nową maskotką odbyły się w przedszkolu "Hajduczek" w Chorzowie Batorym. 

Co ciekawe zebra to na razie bezimienna strażniczka, ale niebawem ma się to zmienić. Głosować będą najbardziej zainteresowani czyli: przedszkolaki i uczniowie.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wanda Sułkowska

    Dzieci w wieku przedszkolnym nie przemierzają jezdni samodzielnie, a pod opieką dorosłych. Mamy w mieście problem seniorów, którzy bardzo często przechodzą przez jezdnie w miejscach niedozwolonych. Pytani, dlaczego tak ...? Twierdzą, że oni tak zawsze....Takie zachowania niepokoją kierowców.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.