Wiadomości z Chorzowa

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W weekend znów zrobi się biało!

  • Dodano: 2023-02-24 12:45

Choć w ostatnich dniach pogoda za oknem na to nie wskazywała, wciąż trwa astronomiczna zima. W najbliższy weekend czeka nas spora zmiana w pogodzie. Najprawdopodobniej znów będziemy mogli podziwiać białe krajobrazy.

W weekend duża zmiana pogody

Damian Dąbrowski, znany meteorolog ze Świętochłowic, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody na nadchodzący weekend. Jak się okazało, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Prognozowany jest spadek temperatury poniżej zera oraz opady śniegu.

Już dzisiaj, w piątek 24 lutego, pogoda ma się zdecydowanie pogorszyć.

– Czeka nas zdecydowane pogorszenie pogody, gdyż dostaniemy się pod wpływ niżu, którego centrum będzie się przemieszczać znad Norwegii przez Bałtyk w kierunku zachodniej Rosji. Z niżem tym związany będzie front atmosferyczny przemieszczający się z północnego zachodu na południowy wschód – napisał Damian Dąbrowski na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Tego dnia w całym województwie prognozowane są zachmurzenie i okresowe opady deszczu. W dzień nadal będzie ciepło, bo około 8-9 stopni. W nocy temperatura spadnie do ok. 1-3 stopni i wystąpią opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. 

Sobota 25 lutego bez poprawy - nadal będzie pochmurno. W większości województwa śląskiego będzie przelotnie padać deszcz lub śnieg. Zacznie też robić się zimniej. Po południu temperatura maksymalna nie przekroczy 2-4 stopni. Dodatkowo odczuwalną temperaturę będzie obniżać silny wiatr. Noc z soboty na niedzielę może być zimna i biała. Prognozowane są temperatura w okolicach -1 do -2 stopni i przelotne opady śniegu.

Niedzielny poranek 26 lutego może przywitać nas zimowym krajobrazem. Jak przekazuje Damian Dąbrowski, śniegu nie będzie dużo, bo maksymalnie 1-3 cm. Dzień zapowiada się dość chłodno, termometry nie pokażą więcej niż 1 lub 2 stopni. Przelotnie może znów padać śnieg.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również