Wiadomości z Chorzowa

Złote Kolce na Stadionie Śląskim. Gala prestiżowej nagrody w lekkoatletyce już dziś

  • Dodano: 2022-10-28 10:45

W piątek 28 października na Stadionie Śląskim zostaną rozdane Złote Kolce – najważniejsze nagrody dla polskiej lekkoatletyki. Gala Orlen Złote Kolce 2022 odbędzie się po raz pierwszy w Kotle Czarownic.

Złote Kolce przyznawane są co roku najlepszym polskim lekkoatletom przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i Przegląd Sportowy.

Jesteśmy Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym i z tej roli wywiązujemy się będąc gospodarzem ważnych dla Królowej Sportu imprez. Nie tylko imprez sportowych. Jestem dumny, że pierwszy raz w historii możemy także spotkać się na stadionie podczas dorocznego podsumowania sezonu. Zamiast w strojach sportowych nasi mistrzowie pojawią się u nas w eleganckich kreacjach. To z pewnością będzie wyjątkowe wydarzenie – wyjaśnia prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Kto otrzyma Złote Kolce 2022? Dwóch faworytów i dwie faworytki

Za faworyów do zdobycia najważniejszej nagrody dla polskiej lekkoatletyki uważa się młociarzy – Pawła Fajdka i Wojciecha Nowickiego. Obaj panowie mają tyle samo zwycięstw w rankingu – po pięć. Ostatnie dwie edycje wygrał Nowicki.

Zdobycie Złotych Kolców to zawsze miłe i ważne podsumowanie sezonu. Takie ostateczne potwierdzenie tego, że było się najlepszym. Kto wygra w tym roku? Czy będą to ja, czy Paweł? Nie wiem, przekonamy się w piątek 28 października podczas Orlen Złotych Kolców Stadion Śląski 2022. Obaj w tym roku staliśmy na najwyższym stopniu podium wielkiej imprezy, ale laureat „Kolców” może być tylko jeden – uśmiecha się złoty medalista mistrzostw Europy Wojciech Nowicki.

Wśród kobiet o wygranie tego prestiżowego trofeum powalczą m.in. dwukrotna wicemistrzyni świata w chodzie sportowym Katarzyna Zdziebło czy mistrzyni kontynentu w biegu maratońskim Aleksandra Lisowska.

W trakcie uroczystej gali nagrodę otrzyma najlepszy trener sezonu 2022. Uhonorowania doczekają się partnerzy i sponsorzy polskiej lekkoatletyki z PKN ORLEN na czele.

Złote Kolce są od lat uważane za najbardziej prestiżową nagrodę w polskiej lekkoatletyce, a od 1970 roku wręcza je Polski Związku Lekkiej Atletyki i Przegląd Sportowy. Osobą, która stworzyła ideę Złotych Kolców był nieżyjący już red. Andrzej Gowarzewski, który na początku lat 70. pracował dla katowickiego Sportu. Pierwszą edycję konkursu wygrali płotkarka Teresa Sukniewicz i czołowy europejski średniodystansowiec Henryk Szordykowski.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również