Wiadomości z Chorzowa

Złoty medal Mistrzostw Polski dla chorzowskich akrobatek z DOSiR Sokolnia

• Dodano: 2022-10-26 11:45

Akrobatki reprezentujące chorzowski DOSiR Sokolnia zwyciężyły w Mistrzostwach Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej. Nasze „złotka” – Oliwia Kata i Natalia Śrutek ze złotym medalem zawodów w Łańcucie!

W odbywających się od 21 do 23 października Mistrzostwach Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej swoje umiejętności zaprezentowało ponad 230 zawodników z 18 klubów z całej Polski. DOSiR Sokolnia wystawiło do zawodów liczną grupę reprezentantów. Chorzowskie akrobatki pokazały, co potrafią, a to zaowocowało złotym medalem w kategorii dwójki dziewcząt.

Wielki sukces chorzowskich akrobatek. Wracają ze złotem Mistrzostw Polski Juniorów

Chorzowskie „złotka” to Oliwia Kata i Natalia Śrutek, które wywalczyły tym samym tytuł Mistrzyń Polski Juniorów. To jednak nie jedyny sukces chorzowskiej reprezentacji.

Reszta zespołów DOSiR Sokolnia również została doceniona i uplasowała się następująco:

• 5. miejsce – Ania Słupik, Marysia Śrutek i Milena Piecha
  • 6. miejsce – Nadia Jarzembowska, Magda Goryczka i Ania Sławikowska
  • 10. miejsce (PK) – Oliwia Kata, Natalia Śrutek, Paulina Grzyb

Jednocześnie w Ogólnopolskim Turnieju w Akrobatyce Sportowej nasze zawodniczki stanęły na najwyższym stopniu podium – informuje DOSiR Sokolnia.

• Klasa II: Emilka Spalony i Martyna Pieloch
  • Kat 11-16: Lena Strzelczyk, Natalia Sławikowska i Salomon Karolina

W klasyfikacji drużynowej też  byliśmy nie do pokonania! Serdecznie dziękujemy naszym Trenerkom Magdzie Rajtor, Barbarze Gregorskiej- Skoczylas oraz Marcie Śrutwie za tak fantastyczne przygotowanie do startów. Naszym zawodnikom gratulujemy – czytamy na profilu DOSiR Sokolnia.