Wiadomości z Chorzowa

Zmarł Wojciech Zamorski. Znany śląski dziennikarz miał 69 lat

  • Dodano: 2022-03-21 12:30, aktualizacja: 2022-03-22 14:29

W miniony piątek 18 marca po ciężkiej chorobie zmarł Wojciech Zamorski. Był znanym śląskim dziennikarzem muzycznym. Zmarł w wieku 69 lat.

Wojciech Zamorski nie żyje

Urodzony 24 października w Bytomiu Wojciech Zamorski był absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach pracował między innymi w TVP i Polskim Radiu. W Radiu Katowice prowadził audycję "Wehikuł czasu". W przeszłości był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego oraz pracownikiem Parku Śląskiego w Chorzowie. Przez lata mieszkał na terenie Rudy Śląskiej.

Dziennikarz zmarł nad ranem w piątek 18 marca w hospicjum. Od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą nowotworową.

O śmierci dziennikarza poinformowało Radio Katowice.

- Nie żyje znany śląski dziennikarz muzyczny Wojciech Zamorski. Zmarł po ciężkiej chorobie. Przez wiele lat współpracował z Radiem Katowice prowadząc audycję "Wehikuł czasu" - przekazano poprzez media społecznościowe.

Cenionego śląskiego dziennikarza wspominał Urząd Miasta w Chorzowie.

- Odszedł Wojciech Zamorski, dziennikarz radiowy i telewizyjny, ekspert muzyczny. Prowadził m.in. „Listę Przebojów Programu Trzeciego" w radiowej „Trójce” oraz wiele audycji i programów w TVP Katowice oraz w Radiu Katowice. Był również uznanym lektorem i konferansjerem. Jako pracownik Parku Śląskiego zorganizował na terenie Chorzowa wiele imprez i wydarzeń kulturalnych. Współpracował m.in. z miejskimi jednostkami oraz szkołami. 
Rodzinie i bliskim pana Wojciecha składamy wyrazy głębokiego współczucia. - przekazuje Urząd Miasta w Chorzowie.

Znanego dziennikarza pożegnał również prezydent Katowic Marcin Krupa.

- Wojciech Zamorski był znanym, śląskim dziennikarzem muzycznym. Przez wiele lat współpracował z Radiem Katowice oraz Telewizją Katowice. Pozostawi po sobie wielką pustkę w kręgu muzycznym. Spoczywaj w pokoju. Rodzinie i Bliskim Zmarłego składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również