Wiadomości z Chorzowa

Zmieniło się kierownictwo pierwszego komisariatu

  • Dodano: 2023-02-10 07:00, aktualizacja: 2023-02-10 07:11

W związku z przejściem na emeryturę młodszego inspektora Wojciecha Nowakowskiego zmieniło się kierownictwo pierwszego komisariatu.

Komendantem został komisarz Mariusz Wachowicz. Z kolei stanowisko zastępcy objął komisarz Arkadiusz Bień

W poniedziałek mł. insp. dr Grzegorz Matuszek – szef chorzowskich policjantów uroczyście wprowadził nowych komendantów Komisariatu Policji I w Chorzowie. Zmiany były spowodowane przejściem na emeryturę mł. insp. Wojciecha Nowakowskiego. Obowiązki Komendanta Komisariatu Policji I zostały powierzone kom. Mariuszowi Wachowiczowi. W Policji służy od 2004 roku. Do tej pory zajmował stanowisko zastępcy chorzowskiego komisariatu. Od początku kariery związany jest z naszym miastem.

Funkcję zastępcy komendanta chorzowskiej „jedynki” mł. insp. dr Grzegorz Matuszek powierzył kom. Arkadiuszowi Bieniowi. On również od początku związany jest z Chorzowem. Do tej pory pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. W Policji pracuje od 2005 roku. W zbiórce oprócz komendantów wzięli udział policjanci oraz pracownicy cywilni. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił również chorzowski Prokurator Rejonowy dr Cezary Golik.

Nowym komendantom gratulujemy i życzymy licznych sukcesów na nowo objętych stanowiskach.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tadeo Rydzyko

    Coś dużo ostatnio z policji odchodzi. Czyżby dla niektórych normy moralne były ważniejsze od lizusostwa.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również