Wiadomości z Chorzowa

Znamy wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

 • Dodano: 2020-09-29 15:15

Na podstawie blisko 21 tysięcy ważnych głosowań odnotowanych podczas II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego powstała lista zadań do realizacji w 2021 roku.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu 10 milionów złotych. Propozycje zadań były składane od 9 marca br. do 15 maja br., natomiast we wrześniu mieszkańcy regionu wybierali te projekty, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

Mieszkańcy mogli wybierać wśród 90 zadań podzielonych na poszczególne pule: wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Głosowano elektronicznie za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl. Między 9 a 23 września odnotowano 20 719 ważnych głosowań.

- Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie i głosowanie na projekty w ramach kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam do zapoznania się z wynikami. Aktywność mieszkańców i działalność na rzecz lokalnych społeczności to bardzo ważne obszary, które od początku kadencji wspieramy. Sam wywodzę się z organizacji pozarządowej i doskonale wiem, jak ważne jest integrowanie mieszkańców wobec lokalnych i regionalnych spraw. Dotychczasowe zaangażowanie mieszkańców oraz organizacji pozarządowych i jednostek pokazuje, że ta decyzja była oczekiwana. Marszałkowski Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu – mówił Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Listę zadań do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 40 zadań na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. Do realizacji zostały zatwierdzone:

 • 4 zadania w puli wojewódzkiej na łączną kwotę 2 440 162,00 zł
 • 3 zadania w puli podregionalnej P1 na łączną kwotę 1 025 640,00 zł
 • 5 zadań w puli podregionalnej P2 na łączną kwotę 1 084 810,00 zł
 • 7 zadań w puli podregionalnej P3 na łączną kwotę 1 164 870,00 zł
 • 8 zadań w puli podregionalnej P4 na łączną kwotę 1 098 287,00 zł
 • 6 zadań w puli podregionalnej P5 na łączną kwotę 938 272,00 zł
 • 3 zadania w puli podregionalnej P6 na łączną kwotę 807 700,00 zł
 • 4 zadania w puli podregionalnej P7 na łączną kwotę 1 063 500,00 zł

Zgodnie z regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji są przeznaczane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danej puli. W sytuacji, gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście w ramach danej puli, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków. Środki niewykorzystane w danej puli nie będą przesuwane na zadania z innych pul.

Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w przyszłym roku.

W puli wojewódzkiej znalazły się 4 zadania:

Zadania w podregionie 5. Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze:

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Zadania.

Znamy wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Bożena

  Jut o czym ty piszesz?! Mają to zrobić ci którym płacimy czynsz! Jakiś przygł.. i jesteś?! Dobrze pisze ludek że na wszystko jest kasa ale nie na to co trzeba i za co ludzie latami płacą! Co z tobą jut? Skąd ty jesteś że tak wszystko masz i na wszystko cię stać i pewnie nic od państwa nie dostajesz tylko dajesz. I wiesz co, w Chorzowie bardzo dużo ludzi pracuje i żyje tu od pokoleń a ty chyba ze wsi że każesz starym ludziom płacić za coś za co płacą całe życie i nie mają żeby taki muldoń jak ty wszystkich mógł obrażać bo wszystko mu w życiu z nieba spadło!

 • Jut

  A ty czytalas o co chodzi w tym artukule? Piszą tu o pieniądzach z państwa czyli minn moich a nie o twoich ktore placisz komus za czynsz. Nastepna inteligentna inaczej

 • Ludek

  Szkoda że nie zrobią łazienek ludziom w mieszkaniach, centralnego ogrzewania i wind!!!

 • Jut

  Ale kto to ma zrobić? Sam se zrób, albo idź zarób i daj zrobić fachowcowi. Następny dej dej dej

 • Nana

  Ty napewno po schodach nie lotosz i kibel w doma mosz i centralka! A my latami płacymy żeby coś zrobieli! Ty wela lot płacisz i komu?! Idź się zarób a nie od dziadków i babciow bier, to pogodomy!

 • Tuj

  @nana: Wiesz czemuś biedno? Boś głupio!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.