Wiadomości z Chorzowa

Znamy wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

 • Dodano: 2020-09-29 15:15

Na podstawie blisko 21 tysięcy ważnych głosowań odnotowanych podczas II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego powstała lista zadań do realizacji w 2021 roku.

W II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy województwa śląskiego zdecydowali o rozdysponowaniu 10 milionów złotych. Propozycje zadań były składane od 9 marca br. do 15 maja br., natomiast we wrześniu mieszkańcy regionu wybierali te projekty, które w ich ocenie były najciekawsze i najpotrzebniejsze.

Mieszkańcy mogli wybierać wśród 90 zadań podzielonych na poszczególne pule: wojewódzką i 7 pul podregionalnych. Głosowano elektronicznie za pośrednictwem strony ebo.slaskie.pl. Między 9 a 23 września odnotowano 20 719 ważnych głosowań.

- Dziękuję mieszkańcom za zaangażowanie i głosowanie na projekty w ramach kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcam do zapoznania się z wynikami. Aktywność mieszkańców i działalność na rzecz lokalnych społeczności to bardzo ważne obszary, które od początku kadencji wspieramy. Sam wywodzę się z organizacji pozarządowej i doskonale wiem, jak ważne jest integrowanie mieszkańców wobec lokalnych i regionalnych spraw. Dotychczasowe zaangażowanie mieszkańców oraz organizacji pozarządowych i jednostek pokazuje, że ta decyzja była oczekiwana. Marszałkowski Budżet Obywatelski daje możliwość zrealizowania pomysłów i planów, które wpłyną na rozwój regionu – mówił Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Listę zadań do realizacji w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zatwierdził Zarząd Województwa Śląskiego. Znajduje się na niej 40 zadań na łączną kwotę ponad 9 milionów złotych. Do realizacji zostały zatwierdzone:

 • 4 zadania w puli wojewódzkiej na łączną kwotę 2 440 162,00 zł
 • 3 zadania w puli podregionalnej P1 na łączną kwotę 1 025 640,00 zł
 • 5 zadań w puli podregionalnej P2 na łączną kwotę 1 084 810,00 zł
 • 7 zadań w puli podregionalnej P3 na łączną kwotę 1 164 870,00 zł
 • 8 zadań w puli podregionalnej P4 na łączną kwotę 1 098 287,00 zł
 • 6 zadań w puli podregionalnej P5 na łączną kwotę 938 272,00 zł
 • 3 zadania w puli podregionalnej P6 na łączną kwotę 807 700,00 zł
 • 4 zadania w puli podregionalnej P7 na łączną kwotę 1 063 500,00 zł

Zgodnie z regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji są przeznaczane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danej puli. W sytuacji, gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście w ramach danej puli, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków. Środki niewykorzystane w danej puli nie będą przesuwane na zadania z innych pul.

Wybrane i zatwierdzone do realizacji zadania zostaną zrealizowane przez Samorząd Województwa w przyszłym roku.

W puli wojewódzkiej znalazły się 4 zadania:

Zadania w podregionie 5. Podregion obejmujący miasta na prawach powiatu: Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze:

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce Zadania.

Znamy wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj »

 • Bożena

  Jut o czym ty piszesz?! Mają to zrobić ci którym płacimy czynsz! Jakiś przygł.. i jesteś?! Dobrze pisze ludek że na wszystko jest kasa ale nie na to co trzeba i za co ludzie latami płacą! Co z tobą jut? Skąd ty jesteś że tak wszystko masz i na wszystko cię stać i pewnie nic od państwa nie dostajesz tylko dajesz. I wiesz co, w Chorzowie bardzo dużo ludzi pracuje i żyje tu od pokoleń a ty chyba ze wsi że każesz starym ludziom płacić za coś za co płacą całe życie i nie mają żeby taki muldoń jak ty wszystkich mógł obrażać bo wszystko mu w życiu z nieba spadło!

 • Jut

  A ty czytalas o co chodzi w tym artukule? Piszą tu o pieniądzach z państwa czyli minn moich a nie o twoich ktore placisz komus za czynsz. Nastepna inteligentna inaczej

 • Ludek

  Szkoda że nie zrobią łazienek ludziom w mieszkaniach, centralnego ogrzewania i wind!!!

 • Jut

  Ale kto to ma zrobić? Sam se zrób, albo idź zarób i daj zrobić fachowcowi. Następny dej dej dej

 • Nana

  Ty napewno po schodach nie lotosz i kibel w doma mosz i centralka! A my latami płacymy żeby coś zrobieli! Ty wela lot płacisz i komu?! Idź się zarób a nie od dziadków i babciow bier, to pogodomy!

 • Tuj

  @nana: Wiesz czemuś biedno? Boś głupio!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.