Wiadomości z Chorzowa

ZUS zachęca - oddaj krew dla potrzebujących!

  • Dodano: 2020-09-28 08:00, aktualizacja: 2020-09-26 14:50

29 września Oddział ZUS w Chorzowie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi. 

Krwi nie da się wytworzyć 

Już w najbliższy wtorek, 29 września, w godz. od 8.00 do 12.00, na parkingu przy budynku ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 stał będzie ambulans do poboru krwi. Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innym, będą mogli to zrobić, oddając krew.  

- Sytuacja epidemiczna w kraju, planowane operacje, ale też wypadki komunikacyjne i inne powodują, że szpitale potrzebują krwi. Nie da się jej niczym zastąpić, a bez niej, żadna operacja nie może być przeprowadzona.  Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do  udziału we wspólnej akcji z pracownikami ZUS, jestem przekonana, że razem możemy więcej zdziałać – mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Kto może oddać krew?

Należy pamiętać o tym, że krew może oddać osoba, która jest zdrowa, waży co najmniej 50 kg, jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 65 lat. Przed oddaniem krwi należy pamiętać o lekkim posiłku, herbacie lub kawie z cukrem. Koniecznie należy ze sobą zabrać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport) krwiodawcy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w akcji!
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.