Wiadomości z Chorzowa

11 najlepszych aplikacji do nauki gramatyki języka polskiego

  • Dodano: 2022-12-13 13:30

Zapraszamy dziś na szybki przegląd programów, stron internetowych i narzędzi, które docelowo mogą przydać się w nauce gramatyki języka polskiego, a w niektórych przypadkach również i innych dziedzin. Oto jedenaście przykładów aplikacji, witryn i audycji najlepszych w 2023 roku!

1. Program Władcy słów

Jest to program dla rodziców i nauczycieli dzieci z klas od 4 do 6. Dzięki niemu można połączyć naukę z zabawą, jednocześnie łącząc przyswajanie podstawy programowej z czystą przyjemnością. Dostęp do programu jest w pełni online, ale wymaga opłacenia subskrypcji (40 zł na rok).

Adres: https://wladcyslow.gwo.pl/#o-programie

2. Serwis BUKI

Najlepsza platforma do poszukiwania korepetycji w sieci! BUKI to wygodne narzędzie do wyszukiwania indywidualnych lekcji – również online. Oczywiście w bazie jest również język polski, a co za tym idzie, można się podszkolić z gramatyki. Z serwisu korzystają dziesiątki uczniów, jest też ogromna baza nauczycieli. Poza płatnością za same lekcje platforma pozostaje darmowa dla odwiedzających.

Adres: buki.org.pl

3. Podcast „Poradnik językowy – ciąg dalszy”

Tutaj można nauczyć się naprawdę dużo, ale też rozwiązać sporo problemów językowych. Audycję tworzą osoby związane z programem pierwszym Polskiego Radia. Nie jest to typowa nauka gramatyki, ale na taki podcast warto poświęcić czas.

Adres: https://podcasty.polskieradio.pl/podcast/248/

4. Aplikacja Polska Gramatyka

Bardzo prosta aplikacja, ale z ogromnym zasobem informacji. Można ją pobrać na telefon i skorzystać z opcji nauki gramatyki na przykładach. Nawigacja jest bardzo prosta, chociaż interfejs zdaje się być już lekko archaiczny. Komu nie przeszkadza taka forma, ten z pewnością skorzysta z dużej bazy wiedzy.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vayapp.polskagramatyka&hl=pl&gl=US

5. Kanał „8 klasa”

Gramatyki można uczyć się również ze źródeł takich jak YouTube – to idealny zasób do pobierania lekcji. Gdzie można poszukać czegoś w tym temacie? Dobry kierunek to niewielki, już nierozwijany kanał „8 klasa”. Zostało tam sporo cennego materiału, wciąż aktualnego.

Kanał: https://www.youtube.com/@8klasa964

6. Kanał „Zaliczone na 5”

Kolejna przestrzeń językowa w największym serwisie wideo. Co istotne, znajdują się tu również informacje z innych dziedzin, nie tylko języka polskiego. Blisko 130 000 subskrybentów to gwarancja tego, że materiał jest ciekawy:

Kanał: https://www.youtube.com/@zaliczonena5446

7. Aplikacja Polish Grammar – Improve your skill

Gdyby tak podjąć wyzwanie w obcym języku? A może ma ktoś znajomego, obcokrajowca, który chce się nauczyć polskiej gramatyki? Dla takich osób jest aplikacja na iPhone, po angielsku. Niezwykle prosta, zawierająca zaledwie kilka lekcji, za to z potencjałem.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.