Wiadomości z Chorzowa

5 reguł dla małego pokoju dziecięcego, czyli jak maksymalnie wykorzystać przestrzeń

  • Dodano: 2019-12-10 15:00, aktualizacja: 2020-03-09 07:07

Jeśli aktualnie zastanawiasz się jak urządzić pokój dziecięcy, ten artykuł może Ci pomóc. Mamy dla Ciebie 5 rad, na co zwrócić uwagę i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

  1. Łóżko piętrowe, łóżko wielofunkcyjne lub rozkładana kanapa

Jeśli chcesz zwiększyć przestrzeń do zabawy, postaw na łóżko piętrowe lub rozkładane. W przypadku starszych dzieci świetnie sprawdzą się łóżka na antresoli, które są odpowiednie do pomieszczeń z wysokimi sufitami.

Źródło: https://favi.pl/produkty/p/lozko-laura-poleca-nas-az-98-klientow-zamow-91-822-80-55?v=980667

  1. Mniej znaczy więcej

Minimalizm jest idealnym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń. Zabawki, z których dzieci już wyrosły, sezonowe ubrania, nieużywane meble – to wszystko możesz usunąć z pokoju dziecięcego. Przestrzeń urządzaj efektywnie, czyli zgodnie z wiekiem dzieci. Nie umieszczaj w ich królestwie mebli, których Ty już nie potrzebujesz i które tam zupełnie nie pasują.

  1. Ściany

Kolory mają niebagatelny wpływ na odbiór danego wnętrza. Jasne odcienie odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu pokój wydaje się szerszy i bardziej otwarty. Dobrym pomysłem jest pomalowanie ścian na szaro lub biało i ozdobienie ich naklejkami, które w każdej chwili można wymienić – tym samym pokój stanie się przytulny i wesoły bez konieczności dodawania dekoracji i mebli, które mają niską funkcjonalność, a zajmują wiele miejsca.


źródło: https://favi.pl/produkty/p/naklejki-na-sciane-zwierzaki-zoo-017f1b3?v=1299743

  1. Dobrze zaplanuj przestrzeń do przechowywania

Zamiast tradycyjnych szaf postaw na wiszące półki i moduły. Dzięki nim zostanie więcej miejsca do zabawy na podłodze. Dobrym pomysłem jest również łóżko ze skrzynią do przechowywania, w której zmieścisz wiele potrzebnych rzeczy.

Półka Wires kwadratowa 2 szt. Półka Wires kwadratowa 2 szt.
źródło: https://favi.pl/produkty/p/polka-wires-kwadratowa-2-szt-granatowa?v=325062

  1. Jedno narożne biurko zamiast dwóch osobnych

Jeśli każdy metr kwadratowy jest na wagę złota, dobrym pomysłem jest zakup jednego narożnego lub dłuższego biurka zamiast dwóch osobnych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.