Wiadomości z Chorzowa

5 thrillerów psychologicznych, które zrobią na Tobie ogromne wrażenie

  • Dodano: 2020-08-17 07:00, aktualizacja: 2020-08-17 07:12

Te książki mrożą krew w żyłach, wywołują gęsią skórkę, sprawiają, że boimy się zostać w domu sami. Dostarczają solidnej dawki adrenaliny, która nakręca lepiej, niż największe atrakcje lunaparku.

5 thrillerów psychologicznych, które zrobią na Tobie ogromne wrażenie

Dobra książka długo nie daje o sobie zapomnieć i snuje się po naszej głowie nawet przez wiele dni po przeczytaniu. Zdecydowanie wśród miłośników wrażeń, jako gatunek wygrywa thriller psychologiczny. To książki, które nie zaskoczą czytelnika zjawiskami paranormalnymi, ale tym, do czego sam człowiek i jego psychika są zdolni. Mroczne tajemnice z przeszłości, zatuszowane zbrodnie, działania, których nikt nie powinien zobaczyć, oraz amoralne decyzje bohaterów – to wszystko sprawia, że z każdą kolejną stroną powieści czujemy dreszczyk emocji i coraz większą ciekawość, a kiedy już docieramy do finału, uświadamiamy sobie, że nic w fabule nie było takie, jak się wydawało. Te książki mrożą krew w żyłach, wywołują gęsią skórkę, sprawiają, że boimy się zostać w domu sami. Dostarczają solidnej dawki adrenaliny, która nakręca lepiej, niż największe atrakcje lunaparku.

Zastanawiasz się jaki thriller psychologiczny wybrać tym razem? Przedstawiamy listę 5 najlepszych, najbardziej wciągających thrillerów ze wszystkich dostępnych na rynku wydawniczym.

1. „Ta dziewczyna”, Michelle Frances

On, ona i jego matka. Idealne życie przerywa nieszczęśliwy wypadek i kłamstwo bardziej nierealne, niż sama prawda. Zaczyna się walka między matką, a dziewczyną syna.

Kto wygra tę pełną nerwów i strachu batalię? Zaborcza matka czy dziewczyna uparcie dążąca do celu, jakim jest awans społeczny? Książka, która nie pozwoli zasnąć. Przekonaj się na własnej skórze i pobierz „Ta dziewczyna” w wersji ebook.

2. „W głębi lasu”, Harlan Coben

Książka, na podstawie której powstał serial bijący rekordy popularności. Zagadkowa, tajemnicza, intrygująca fabuła, która pochłania i sprawia, że każda kolejna strona przynosi coraz więcej wrażeń i emocji.

Wydarzenia z przeszłości dają o sobie znać i sprawiają, że wszystko to co do tej pory wydawało się bohaterom prawdą nagle przestaje mieć znaczenie. Nowe fakty zaczynają wychodzić na jaw i rzucają światło dzienne na to, co miało miejsce przed dwudziestoma laty..

3. „Kobieta ze szkła”, Caroline Lea

Mroźna, surowa Islandia, wierzenia dawnych ludów, tajemnice kryjące się za zamkniętymi drzwiami, nieokiełznana i nieznana miłość, przenikliwość i tajemniczość.. Czego jeszcze potrzeba, aby stworzyć thriller idealny?

Opisy przyrody i klimat zbudowany przez autorkę sprawią, że zapragniecie kupić bilet na tę piękną, ale i niełatwą do życia wsypę.

4. „Dolina umarłych”, Tess Gerritsen

W wyniku nieszczęśliwego wypadku Maura Isles zostaje uznana za zaginioną, a później za porwaną. W rzeczywistości razem ze swoimi znajomymi z kongresu lekarskiego znajduje schronienie w opustoszałym górskim osiedlu.

Szansy na przetrwanie mają duże, jednak z minuty na minutę na jaw wychodzą nieprzyjazne szczegóły związane z tym miejscem.

5. „Krew za krew”, Victoria Selman

Ziba jest jedną z najlepszych profilarek w Wielkiej Brytanii. Mimo tego, że od dwóch lat zmaga się z żałobą po mężu, nie pozwala sobie na chwile słabości, zwłaszcza w pracy.

Poznajemy Zibę kiedy jedzie pociągiem, który ulega niebezpiecznemu wypadkowi i jest jedną z nielicznych osób, której udaje się wyjść z niego bez większych obrażeń. Nie wie, że pomagając umierającej kobiecie, która nosi w sercu okrutną tajemnice, ściąga na siebie uwagę seryjnego mordercy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.