Wiadomości z Chorzowa

Awaryjne otwieranie drzwi - na co uważać, zlecając usługę?

  • Dodano: 2020-01-30 14:30

Zamki w drzwiach zwykle psują się w najmniej odpowiednim momencie. Zależy nam wtedy zarówno na czasie, jak i na cenie wykonania usługi – niestety, możemy przez to stać się łatwym łupem dla złodziei, którzy podszywając się pod specjalistów otworzą nasze mieszkanie i nawet wymienią zamki – na takie, do których zostawią sobie zapasowy klucz. Podpowiadamy, jak bezpiecznie zlecić awaryjne otwieranie drzwi i na co zwracać uwagę.

Awaryjne otwieranie drzwi – czy można zabezpieczyć się przed taką koniecznością?

Najlepiej jest nie dopuścić do blokady zamka. Przed niespodziewaną awarią można uchronić się, dbając o dobry stan techniczny samego mechanizmu blokady, jak też o to, by klucze nie były uszkodzone. Do zamka nie powinno się tez wprowadzać żadnych obcych elementów, takich jak paprochy czy śmieci – smar powinno się więc aplikować pod ciśnieniem, bez posiłkowania się drucikami czy zapałkami.

Zazwyczaj mechanizmy wysyłają niepokojące sygnały, zanim zupełnie odmówią współpracy. Jeżeli więc zamek zaczął chodzić gorzej, niż wcześniej, a nasmarowanie go nie pomaga – warto pomyśleć o wymianie. Powinno to zmniejszyć ryzyko konieczności awaryjnego otwierania drzwi. Jeżeli jednak dojdzie już do awarii zamka, to bezpieczeństwo powinno być priorytetowe względem ceny czy czasu.

Komu zlecić awaryjne otwieranie drzwi?

Jeżeli okaże się, że awaryjne otwieranie drzwi jest jedynym sposobem dostania się do mieszkania, wzywanie „złotej rączki” z popularnego portalu ogłoszeniowego nie jest najlepszym pomysłem. Często ogłaszają się tam prawdziwi fachowcy, trudno mieć jednak pewność, czy nie udostępnimy naszego mieszkania komuś, kto ma wobec nas nieuczciwe zamiary. O wiele lepszym pomysłem jest więc wezwanie ślusarza prowadzącego zarejestrowaną działalność, którego łatwo sprawdzić. Przykładową firmę tego typu można znaleźć na stronie http://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Akurat ta firma jest z Krakowa, ale awaryjne otwieranie drzwi może być potrzebne niezależnie od miejsca zamieszkania, więc znalezienie zajmującego się tym ślusarza nie powinno być problemem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.