Wiadomości z Chorzowa

Chorzów - aktualne ceny mieszkań

  • Dodano: 2019-01-29 09:00

Gwałtownie rosnące ceny mieszkań w Katowicach sprawiają, że osoby zainteresowane zamieszkaniem w Aglomeracji Śląskiej coraz częściej poszukują swojego wymarzonego „M” w miastach ościennych, takich jak m.in. Chorzów. Dlaczego warto zamieszkać w tym mieście? Ile przeciętnie kosztują nowe mieszkania w Chorzowie? Zapraszamy do lektury!
 

Zalety mieszkania w Chorzowie

Z Chorzowa praktycznie wszędzie jest blisko – w szczególności do Katowic. Jeśli więc pracujesz w stolicy województwa śląskiego, mieszkanie w Chorzowie to doskonała, tańsza alternatywa. Do Katowic szybko dojedziesz samochodem – DTŚ lub A4, a komunikacja miejska pomiędzy tymi miejscowościami działa zaskakująco sprawnie, jak na warunki GOP.

Chorzów nie jest jednak tylko miastem-sypialnią. Znajdziesz w nim Park Śląski, czyli zielone płuca Aglomeracji, a w nim szereg rozrywek – ZOO, Wesołe Miasteczko i Planetarium Śląskie. W Chorzowie działa również jeden z najsłynniejszych teatrów w województwie – Teatr Rozrywki. Masz dzieci? W Chorzowie będą mogły one uczęszczać do jednych z najlepszych szkół średnich na Śląsku.
 

Ceny mieszkań – w Chorzowie stabilnie

W ciągu ostatniego roku, mieszkania w Chorzowie nie drożały, ani nie taniały znacząco – w styczniu 2018 jeden metr nieruchomości kosztował przeciętnie 3345 zł, z kolei w styczniu 2019 – 3311 zł. Duża stabilność cen sprawia, że z zakupem nie musisz się spieszyć z obawy przed gwałtowną podwyżką, a w przypadku nowszych mieszkań, nie musisz również bać się, że nagle stracą one sporo na wartości. Warto zwrócić uwagę również na ogromną różnicę pomiędzy cenami mieszkań w Chorzowie i Katowicach, w których to za 1 m2 aktualnie zapłacić trzeba średnio 5805 zł. Obrazowo, za 200 tys. zł w Chorzowie kupisz trzypokojowe, 60-metrowe mieszkanie, a w Katowicach – 34-metrową kawalerkę.
 

Rynek wtórny – gdzie w Chorzowie kupisz najtańsze mieszkanie?

Porównaliśmy aktualne oferty mieszkań z chorzowskiego rynku wtórnego, biorąc pod uwagę lokale o powierzchni od 50 do 75 m2. Aktualnie, ceny mieszkań w poszczególnych częściach miasta kształtują się następująco:

  • południe (Chorzów Batory) – od 150 tys. za 59 m2 (mieszkanie do odświeżenia) do 260 tys. za 54 m2 w wysokim standardzie,
  • centrum (Chorzów Centrum i Chorzów II) – od 152 tys. za 51 m2 do 329 tys. zł za 64 m2 w wysokim standardzie,
  • północ (Chorzów Stary) – od 109 tys. za 55 m2 do 139 tys. za 74 m2 (oba mieszkania w kamienicach, do odświeżenia).
     

Nowe mieszkania w Chorzowie – sprawdź aktualne inwestycje!

Ceny mieszkań z rynku pierwotnego mieszczą się w przedziale od 3772 do 4179 zł za 1 m2. Gdzie mieszczą się nieruchomości z nowych inwestycji? Nowe mieszkania w Chorzowie znajdziesz m.in. na:

  • ul. Czempiela (Chorzów Batory),
  • ul. Wolności (Centrum),
  • ul. 17 Sierpnia (Chorzów Stary),
  • ul. Bojarskiego (Chorzów Stary).


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.