Wiadomości z Chorzowa

Co warto wiedzieć o pożyczkach online?

  • Dodano: 2020-07-14 08:00, aktualizacja: 2020-07-17 10:17

Pożyczki online mogą się przydać w wielu niespodziewanych sytuacjach. Awaria samochodu czy sprzętu domowego, remont mieszkania czy zapłata za bieżące rachunki. To wszystko możesz sfinansować chwilówką lub pożyczką ratalną. Sprawdź, co warto wiedzieć o pożyczkach online!

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się szybką wypłatą środków, minimum formalności oraz wysoką przyznawalnością. Czy wiesz, jak wybrać produkt dopasowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych? Sprawdź!

Wybierz produkt dopasowany do swoich potrzeb
 

Przede wszystkim, zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Jeśli zamierzasz pożyczyć kwotę od kilkuset do kilku tysięcy złotych z jednorazową spłatą po 30 lub 45 dniach, zdecyduj się na szybką pożyczkę. Porównywarka chwilówek online pomoże Ci znaleźć najtańszą ofertę według wskazanych przez Ciebie parametrów.

Potrzebujesz pożyczyć więcej? Zdecyduj się więc na pożyczkę ratalną. Jej kwota wynosi od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a okres spłaty od kilku miesięcy do nawet kilku lat! Ten produkt sprawdzi się, jeśli masz dobrą historię kredytową i będziesz w stanie spłacać swoje raty w terminie. I w tym przypadku warto skorzystać z porównywarki pożyczek ratalnych, by wybrać odpowiednią ofertę.

By złożyć wniosek o pożyczkę online, niezbędny będzie dowód osobisty, aktywny numer telefonu, adres e-mail oraz konto osobiste w wybranym banku działającym na polskim rynku.

Zwróć uwagę na koszty pożyczki

Wybór najtańszej oferty, to przede wszystkim weryfikacja kosztów związanych z zaciągnięciem zobowiązania. W ich skład wchodzą przede wszystkim:
 

  • odsetki – są uzależnione od wysokości oprocentowania i podawane są w skali roku.
     

  • prowizja za udzielenie – to najwyższy koszt pożyczki, który nierzadko sięga nawet kilku tysięcy złotych. Zwróć uwagę, by prowizja była jak najniższa.
     

  • koszty okołopożyczkowe – opłaty administracyjne, za rozpatrzenie wniosku, udzielenie pożyczki czy prowizja operacyjna.


Na rynku możesz spotkać darmowe pożyczki online, których RRSO wynosi 0%. Oznacza to, że będziesz zobowiązany oddać dokładnie tyle, ile pożyczyłeś – pod warunkiem spłaty zadłużenia w wyznaczonym terminie. Każdy dzień zwłoki w spłacie będzie skutkował naliczeniem dodatkowych odsetek, przez co produkt ten nie będzie już darmowy.
 

Zapoznaj się z rankingami pożyczkowymi

Pomocne mogą się również okazać rankingi pożyczkowe, w których znajdziesz zestawienie najlepszych ofert od różnych pożyczkodawców. Ważne jest właśnie, by porównywać kilka lub kilkanaście ofert pochodzących z konkurencyjnych firm pożyczkowych, dzięki czemu będziesz miał spory wybór i porównanie opłat. Ranking chwilówek online oraz ranking pożyczek ratalnych pokazują, że oferty znacznie się od siebie różnią, jeśli chodzi o koszty. Różnica między najtańszym, a najdroższym produktem może wynosić nawet kilka tysięcy złotych – wszystko zależy oczywiście od wysokości zobowiązania oraz okresu spłaty. Im dłuższy okres spłaty wybierzesz, tym większe koszty związane ze spłatą zadłużenia poniesiesz.

Czy już wiesz, jak wybrać pożyczkę online? To naprawdę proste! Cały proces wnioskowania i wypłaty środków odbywa się przez internet, dzięki czemu zaoszczędzisz sporo czasu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.