Wiadomości z Chorzowa

Czy zabawa w basenie rozwija nasze dzieci?

  • Dodano: 2022-09-07 06:15, aktualizacja: 2022-09-07 06:19

W poniższym artykule dowiesz się czy warto zakupić basen dla swoich dzieci oraz jakie niesie to ze sobą pozytywy. 

Czy warto kupić basen dla dzieci

Z roku na rok w Polsce notujemy coraz wyższe średnie temperatury. W okresie wakacyjnym niemalże każdego dnia widujemy temperatury powyżej trzydziestu stopni Celsjusza. W takiej sytuacji szukamy wszelkich sposobów do tego aby się schłodzić. 

Jednym z takich sposób jest zakup basenu. Oprócz zakupu basenu dla siebie, nie możemy zapomnieć również o najmłodszych członkach rodziny. Zakup wersji dla dzieci zapewni im niezapomnianą zabawę, a jednocześnie schłodzi ich w czasie ogromnych temperatur. Nasze pociechy w nieprzymuszony sposób oswoją się z wodą, przestaną również odczuwać strach, który najczęściej dotyczy w tym przypadku morza o jezior. Samo pływanie i spędzanie czasu w wodzie pozytywnie pływa na układ kostny dzieci. Warto wspomnieć również o tym, że spędzanie czasu aktywnie, na świeżym powietrzu przez naszych podopiecznych - jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla ich zdrowia niż spędzanie kolejnych godzin przed ekranem komputera czy telefonu. 

Zakup basenu dla dzieci to idealna forma rozrywki, połączona z aktywnym spędzaniem czasu z dzieckiem. 

Po samym zakupie pod żadnym pozorem nie spuszczajmy z oka pluskającego się radośnie szkraba. W nawet bardzo płytkim zbiorniku maluch może się poślizgnąć i zachłysnąć wodą, co może skończyć się bardzo źle. Szczególnie najmniejsze maluchy powinny wychodzić do basenu jedynie w towarzystwie dorosłych opiekunów, dzięki czemu zyskamy pewność, że są bezpieczne. 

Jaki kupić basen dla dzieci?

Podjąłeś już decyzje zakupową ale przeraża Cię ogromny wybór dostępnych na rynku basenów dla dzieci? Wodne place zabaw pod kątem aranżacji to nie lada wyzwanie. Po pierwsze, powinieneś postawić na produkt, który posiada wszelkie wymagane atesty, maksymalizując bezpieczeństwo naszych pociech. Po drugie, sam basen musisz dopasować pod kątem rozmiaru w oparciu o ich wiek. Przy każdej ofercie najczęściej odnajdziesz informacje o preferowanym wieku użytkowników. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż można się pomylić w dwie strony. Zakup zbyt małego basenu będzie źle odbierany przez dzieci, natomiast zbyt duży basen też nie będzie dla nich odpowiedni, będzie również niósł za sobą dużo większe ryzyko utonięcia. Dla tych najmłodszych, a więc dwu-trzylatków, świetnym pomysłem będą małe baseniki z postaciami z ulubionych bajek. Możesz się tam pojawić na przykład Kaczor Donald, Myszka Miki, czy Księżniczka Elza. Jeżeli chcemy aby plac wodnych zabaw był kompletny, do basenu możemy dokupić również zjeżdżalnie, wieże czy nawet działka wodne. Sprawi to, dzieciaki nie będą chciały przestać się bawić, tym samym zyskają świetną zabawę na wiele, wiele godzin. 

Dzięki temu, że rynek basenów i innych wodnych zabawek dla dzieci jest tak szeroki - z pewnością każdy rodzić znajdzie tutaj coś dla siebie. Dopasujemy je nie tylko pod kątem wymiarów, ale również i kształtów czy kolorów zapraszamy do konatku na stronie renovey.com 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.