Wiadomości z Chorzowa

Czym zajmuje się projektant wnętrz?

  • Dodano: 2020-06-17 12:45

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, by nasze mieszkania były spójnie i estetycznie urządzone. Wiele osób decyduje się na samodzielne opracowanie aranżacji, ale nie każdy ma czas i wiedzę, by dopracować wszystkie szczegóły. Dlatego dobrym pomysłem bywa zatrudnienie projektanta wnętrz, który opracuje projekt tak, by spełniał oczekiwania wszystkich domowników.

 

Co wchodzi w zakres prac?

Projektanci wnętrz zajmują się wieloma elementami wystroju, także funkcjonalnością. Dlatego wiele osób decyduje się zatrudnić takiego specjalistę już na etapie wykańczania domu czy mieszkania. Przygotowanie projektu wnętrza jeszcze przed wykończeniem pozwala na optymalne rozmieszczenie punktów elektrycznych, czyli gniazdek, włączników i lamp. Dzięki temu można uniknąć późniejszych poprawek i kolejnych remontów. Oprócz tego projektant wnętrz pomoże w doborze odpowiednich kolorów, także z myślą o funkcjonalności pomieszczeń, a także doradzi, jakie meble i sprzęty wybrać.

Ile kosztuje aranżacja wnętrz przez projektanta?

Trudno podać konkretne stawki, ponieważ ostateczna cena zależy od tego, co wchodzi w skład projektu i czy klient oczekuje dodatkowych usług, takich jak asysta przy zakupach. W wypadku planowania kompletnej aranżacji, projektant wnętrz może wyliczyć koszty nawet na kilka tysięcy. Stawka zależy również od miasta – np. we Wrocławiu często możemy spodziewać się wyższej ceny, niż w Opolu. Warto wiedzieć, że projektanci tacy, jak https://mg-design.pl/ w cenie wykonania projektu często uwzględniają też dozór autorski, czyli sprawdzenie, czy prace przebiegają zgodnie z projektem.

O co może nas spytać projektant wnętrz?

Zanim projektant wnętrz przedstawi nam propozycję aranżacji, przeprowadzi z nami wywiad. Warto przygotować się do niego i ustalić w gronie domowników, jakie są nasze oczekiwania i co będzie podobać się wszystkim. Dobrze też określić, ile miejsca potrzebujemy do nauki czy pracy w domu. Jeżeli mamy zwierzęta, warto też pomyśleć o tym, by miały swój kąt i miejsce, w którym mogą zaznać chwili spokoju.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.