Wiadomości z Chorzowa

Czyszczenie silosów i zbiorników - jak wygląda?

  • Dodano: 2019-12-17 14:15

W przemyśle wykorzystywane są konstrukcje, z którymi rzadko mamy do czynienia na co dzień. Potężne linie produkcyjne, ogromne zbiorniki i silosy to coś, czego nie dostrzegamy, a co ma wpływ na jakość żywności, jaką spożywamy czy materiałów budowlanych, które są w nich przechowywane. Jak każde urządzenie, czasem wymagają czyszczenia – jak to wygląda?

Czyszczenie silosów: zadanie dla profesjonalistów

Ze względu na rozmiary i konieczność utrzymania właściwego poziomu czystości, czyszczenie silosów jest skomplikowaną czynnością, której nie da się wykonać bez odpowiednich umiejętności i urządzeń. W zależności od przechowywanego materiału, czyszczenie silosu czy zbiornika może być mniej lub bardziej skomplikowane, ale zawsze przebiegnie sprawniej, jeżeli wykorzysta się specjalistyczny sprzęt. Ze względu na cenę takich urządzeń większości zakładów nie opłaca się ich kupować, dlatego zajmują się tym wyspecjalizowane firmy.

Jak przebiega czyszczenie silosów?

Sposób prowadzenia prac różni się w zależności od rodzaju pojemnika i jego zawartości. Czyszczenie silosów jest szczególnie wymagające, ponieważ potrzebne jest pozbycie się osadu zarówno z jego ścian – często bardzo wysokich, jak i z dna. Często wykorzystuje się do tego potężne, wysokociśnieniowe myjki, a wykańcza się zasysając resztki za pomocą specjalnych pomp ssąco-tłoczących. Zasada ich działania przypomina ogromny odkurzacz, z tym, że są to raczej ciężarówki z cysterną i długim wężem. Najpotężniejsze agregaty umożliwiają zassanie do 9000 metrów sześciennych na godzinę, a długość węża, jaki można do nich stosować to nawet 200 metrów.

Komu można zlecić czyszczenie silosów?

Jeżeli potrzebne jest wyczyszczenie silosu, koniecznie musimy zadbać o właściwą jakość i tempo pracy – każdy przestój generuje straty dla przedsiębiorstwa. Jedną z firm zajmujących się czyszczeniem silosów i zbiorników można znaleźć tutaj: https://makowskimis.eu. Przy wyborze wykonawcy warto zwrócić uwagę nie tylko na sprzęt, jakim dysponuje firma, ale także doświadczenie i referencje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.