Wiadomości z Chorzowa

Dlaczego samochody KIA?

  • Dodano: 2021-09-07 10:00

KIA to marka samochodów, która już jest bardzo popularna, a jak pokazują ostatnie raporty, tylko zyskuje na popularności. Jest sporo powodów, dla których tak się dzieje. Samochody KIA wyrównają się w swoich segmentach i mają wiele ciekawych rozwiązań do zaoferowania swoim właścicielom. W tym artykule sprawdzimy co przemawia na korzyść marki Kia. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nowego samochodu to zachęcamy do lektury.

Dlaczego KIA?

Zacznijmy może od tego co rzuca się od razu w oczy, czyli stylistyki aut. KIA produkuje samochody z własnym charakterem. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że projektanci KIA tworzą samochody oryginalne, które łączą ze sobą klasyczną elegancję i nowoczesność. Proste linie zapewniają klarowność a zarazem wyrazistość. KIA posiada duży centrum projektowe w Namyang, gdzie powstają projekty, które później zamieniane są przez inżynierów na działające pojazdy. Jednak wygląd jest kwestią gustu i ciężko jednoznacznie stwierdzać, czy coś jest ładne czy nie.

Dlatego najlepiej zrobisz przeglądają na własną rękę aktualne samochodu KIA. Z racji na mnogość modeli i różnych wersji, zajmie to chwilę, ale pozwoli wyrobić Ci własną opinię na temat tego koreańskiego stylu projektowania.
Korea Południowa kojarz się wielu osobom z nowoczesnymi technologiami, w końcu to z tego kraju pochodzi wielu producentów elektroniki. Inwestycje poczynione w nowoczesne technologie sprawiają, że KIA nawet w podstawowych wersjach swoich aut oferuje więcej niż inne marki. Podobnie jak inne firmy tak i KIA stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Specjalnie zaprojektowane konstrukcje aut ze stali o wyjątkowej wytrzymałości czy liczne poduszki i kurtyny powietrzne, są faktem, ale dzisiaj nie sposób mówić o bezpieczeństwie bez wspomnienia nowoczesnych systemów. Nie wymienimy tutaj wszystkich systemów, ale wspomnijmy o tych najważniejszych. Jednym z nich jest układ autonomicznego hamowania awaryjnego, który pozwala uniknąć wypadku lub załagodzić jego skutki. Radar i kamery umiejscowione z przodu samochodu wykrywają potencjalne zagrożenie i ostrzegają o nim kierowcę, gdy ten nie zareaguje samochód automatycznie zacznie hamować. Nieco w podobnym tonie działa układ ostrzegania o kolizji z pojazdem poprzedzającym, tutaj również auto monitoruje odległość od auta poprzedzającego i w razie wyraźnego spowolnienia owego auta, alarmuje kierowcę. Do tego dochodzi asystent jazdy w korku, układ monitorowania ciśnienia w oponach, układ stabilizacji pojazdu czy układ sygnalizowania hamowania awaryjnego.

Systemy bezpieczeństwa czuwają nad nami o każdej porze dnia i nocy, ale niektóre technologie rzadziej wykorzystywane również są warte uwagi. Szczególnie w zatłoczonych miastach przydaje się zaawansowany asystent parkowania. Dzięki niemu wjeżdżanie i wyjeżdżanie z miejsc parkingowych jest zdecydowanie prostsze. W tym drugim momencie przydatna staje się również opcja monitorowania pojazdów w tylnej strefie. Wyjeżdżając tyłem z miejsca o ograniczonej widoczności nietrudno o kolizję, dzięki sygnałom dawanym przez auto, ryzyko takowej będzie znacznie niższe.

Kia ma na tyle nowoczesne systemy, że spełniają one wymogi aut określanych drugim poziomem autonomiczności. Układ samodzielnej jazdy autostradą wspierany przez inteligentny tempomat, układ monitorowania pasa ruchu czy asystenta jazdy w korkach czynią jazdę samochodem jeszcze prostszą.

KIA Śląsk

Samochody Kia to nowoczesne pojazdy, z dobrymi jednostkami napędowymi. Sprzedaż aut tego producenta stale rośnie i to m.in. dzięki lokalnym dealerom jak Etrans firma mieszcząca się w Łaziskach Górnych. Ten Autoryzowany Salon i Serwis KIA ma do zaoferowania swoim klientom zarówno nowe jak i używane samochody KIA w atrakcyjnych cenach. Jeżeli znajdujesz się na Śląsku i poszukujesz aut tej marki to wizyta w Salonie Etrans jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.