Wiadomości z Chorzowa

Doradztwo księgowe - dlaczego się po nie sięga i jak wybrać biuro, które się go podejmie?

  • Dodano: 2021-04-28 14:00, aktualizacja: 2021-08-09 10:48

Każda osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą doskonale zdaje sobie sprawę z tego, z iloma wydatkami tak naprawdę takowa się wiąże. Nie wszyscy jednak mają świadomość co do tego, że jest się w stanie skutecznie je zminimalizować. Choć po doradztwo księgowe w Szczecinie i wielu innych miastach Polski sięga się coraz częściej, nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie w ogóle sprawę, że takowe istnieje i można je efektywnie wykorzystać. Czy to do oszczędności, czy też do nabycia świadomości co do działań prowadzących do takowych. W tym wpisie powiemy nieco więcej na temat tego typu doradztwa, radząc też, jak wybrać biuro rachunkowe, które będzie w stanie się go podjąć.

Dlaczego doradztwo księgowe jest współcześnie tak popularne?

Żyjemy w państwie, w którym podatki są bardzo wysokie, ale też skomplikowane. Mało kto jest w stanie prowadzić księgowość swojej własnej firmy i mało kto tak właściwie się na to decyduje. Zwłaszcza, że kary związane z nieprawidłowym jej prowadzeniem potrafią być naprawdę sowite. Właśnie dlatego bardzo chętnie sięga się po biura rachunkowe, wiele spośród których świadczy swoje usługi również w zakresie doradztwa księgowego (a nie tylko rozliczania). Dlaczego warto po nie sięgnąć? Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które mają przy tym wszystkim zdecydowanie największe znaczenie.

  • Doradztwo księgowe https://www.gimswiatki.edu.pl/biuro-rachunkowe/ jest w stanie zminimalizować płacone podatki - jest to zresztą główne jego założenie. Doradztwo pozwala zoptymalizować podatki - podpowiada, jakie rzeczy tak właściwie można sobie wliczyć w koszt prowadzenia działalności i pozwala znaleźć takie zapisy w prawie, by pozytywnie wpływały na to, jak duże podatki się ostatecznie płaci.
  • Buduje świadomość co do ekonomicznego zarządzania firmą - dzięki doradztwu tego typu można zacząć zwracać uwagę na takie rzeczy, na które nie patrzyło się nigdy wcześniej i po prostu przestrzegać zasad, które prowadzą do właściwego pod względem podatkowym zarządzania własną firmą. To właśnie ta świadomość pozwala oszczędzać najwięcej, gdyż prowadzi do działań biorących pod uwagę koszty związane z podatkiem. Niektórych rzeczy nie opłaca się robić, gdyż są one zbyt wysoko opodatkowane.
  • Jest często łączone z rozliczaniem - bardzo wiele biur rachunkowych pozwala na sięgnięcie po usługi doradztwa podatkowego zupełnie przy okazji i bezpłatnie. Wiele osób prowadzących tego typu biura tak właściwie zajmuje się doradztwem. Rozliczając konkretną firmę nie sposób jest, żeby osoby te nie zauważyły pojawiających się w ich obrębie możliwości związanych z optymalizacją podatkową. Właśnie dlatego to po tego typu biura najlepiej jest sięgać, zamiast dokonywać rozliczania i doradztwa w dwóch zgoła odmiennych miejscach.
  • Pozwala wyciągać od państwa jak najwięcej - doradztwo księgowe zakłada także szukanie wszelkiego rodzaju sposobów na to, aby wyciągać od państwa pieniądze. Chociażby w formie zasiłków czy dotacji. Nie dość więc, że można dzięki niemu oszczędzić to jeszcze jest się w stanie wiele zyskać.

Jak wybrać biuro rachunkowe, które odpowiednio doradzi?

Biur rachunkowych działa w Polsce całe mnóstwo, co wynika poniekąd z prawa podatkowego. Nikt nie jest w stanie samodzielnie go ogarnąć i samemu rozliczać się z przychodów własnej firmy. Nie każdy chce też brać za to odpowiedzialność. Olbrzymi popyt na biura rachunkowe sprawił, że na rynku pojawiło się ich całe mnóstwo. Czym kierować się przy wyborze któregoś z nich?

Rzeczą, od której tak właściwie powinno się rozpocząć jest jego lokalizacja, która powinna być tożsama z miejscem prowadzenia firmy. Tylko w takiej sytuacji można mieć bowiem stały i bezproblemowy kontakt z konkretnym biurem - a ten często jest konieczny, zwłaszcza przy kwestiach spornych, które woli się wyjaśnić w cztery oczy. Dobre biuro to takie, które jest jak najbardziej doświadczone, a które swoje usługi na rynku świadczy już od dawna. Sugeruje to to, że zna się na rzeczy i rzeczywiście jest w stanie pomagać. Ważna w tym wszystkim jest też cena, która powinna być jak najbardziej adekwatna do skali prowadzonej przez siebie działalności, ale też jak najbardziej konkurencyjna.

Zanim tak właściwie zdecyduje się na wejście w usługi konkretnej firmy, powinno się porównać oferty co najmniej kilku z nich. Zawsze powinno się wybrać tę, która wydaje się najlepiej zorientowana w branży, w której się działa. To z kolei można bardzo szybko wywnioskować już po pierwszej rozmowie z nią.

Podsumowanie

Doradztwo księgowe w Szczecinie http://rachunkowebiuro.szczecin.pl/, ale i wielu innych mniejszych i większych miejscowościach nie bez powodu cieszy się tak dużym powodzeniem. Wynika ono przede wszystkim z faktu, że jest ono w stanie przyczynić się do wysokich i realnych oszczędności. Prowadząc firmę nie zawsze zwraca się uwagę na to, w jaki sposób zoptymalizować jej wydatki związane z podatkami. Właśnie dlatego tak istotne jest sięgnięcie po usługi takiego księgowego, który będzie znał się na rzeczy i zdoła znaleźć rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić. Takim kimś może być na przykład biuro rachunkowe MH, przez wiele osób stawiane jako wzór do naśladowania właśnie w tym kontekście.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.