Wiadomości z Chorzowa

Elektryczne samochody KIA

  • Dodano: 2022-01-10 11:15

Samochody elektryczne mają swoich zwolenników i przeciwników, jednak nie trudno odmówić im tego, że z każdym rokiem ich udział w światowej motoryzacji rośnie. Obecnie niemal każdy producent samochodów rozszerza swoją ofertę o modele hybrydowe lub elektryczne, pokazując, że przyszłość jest na wyciągnięcie ręki. Jedną z firm oferujących zelektryfikowane pojazdy jest południowokoreańska marka  KIA. W tym artykule przyjrzymy się bliżej samochodom tego producenta, co takie sprawia, że warto się nimi zainteresować.

Jakie są zalety samochodów elektrycznych?

Samochody elektryczne posiadają wiele zalet i odnoszą się w głównej mierze do ekonomii jazdy oraz wydatków na naprawy. Patrząc na ceny benzyny, trudno nie docenić możliwości korzystania z energii pochodzącej z domowego gniazdka czy zewnętrznej stacji ładowania. Jest to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, zwłaszcza gdy posiadamy dom z panelami fotowoltaicznymi.

Oszczędność w trakcie napraw

Części zamienne oraz awaryjność aut elektrycznych są na zdecydowanie niższym poziomie w porównaniu do konwencjonalnych pojazdów. W tego typu samochodach jest mniej elementów wymagających wymiany i ulegających uszkodzeniom wynikającym z długotrwałej eksploatacji. Silniki elektryczne charakteryzują się również większą wydajnością. Spora gama samochodów elektrycznych posiada przyspieszenie nieosiągalne dla większości samochodów spalinowych. Napęd elektryczny oznacza również cichą i efektywną pracę, co pozwala odciąć się kierowcy i pasażerom od hałasów z otoczenia.

KIA e-Soul

Osoby poszukujące własnego stylu, odnajdą go w KIA e-Soul - światowej klasie, miejskim samochodzie roku 2020. Design tego auta konkuruje z klasą premium obecną na współczesnym rynku. Samochód dostępny jest w wersjach z różnymi wariantami akumulatorów - przy czym standardowy akumulator pozwala przejechać do 277 km, a powiększony do 452 km. Koreański producent dba o to, aby każdy kierowca mógł znaleźć w ofercie KIA coś dla siebie, dopasowując rodzaj i model samochodu do swoich potrzeb i stylu jazdy. 

W pokonywaniu dystansu w KIA e-Soul pomaga inteligentny system odzyskiwania energii, który podczas zwalniana ładuje akumulatory. Poziomem odzyskiwania energii możemy zarządzać specjalnymi łopatkami przy kierownicy. Samochód ten posiada również funkcję pozwalającą poruszać się po mieście wyłącznie z wykorzystaniem pedału gazu.

KIA e-Niro

KIA e-Niro jest crossoverem, który posiada zasięg jazdy do 455 km. Samochód ten został dobrze wyciszony, a dzięki elektrycznemu napędowi jego możliwości i przyjemność prowadzenia są jeszcze bardziej odczuwalne. Na kierowcę czekają cztery tryby jazdy, które w zależności od potrzeb dostosowują zużycie energii, aby dać jak najwięcej mocy lub żeby jak najwięcej jej zaoszczędzić. Przyspieszenie KIA e-Niro jest na dobrym poziomie od 0 do 100 km w ,8 sekundy a jak przystało na auta elektryczne moment elektryczny dostępny jest od samego startu.

KIA EV6

KIA EV6 to zdecydowanie najbardziej ekstrawagancki pod kątem wyglądu samochód z modeli omawianych powyżej. Nowoczesny, wręcz futurystyczny wygląd nadaje sylwetce sportowego i niepowtarzalnego charakteru. Ten elektryczny crossover został stworzony z myślą o obecnych i przyszłych czasach. Zgodnie z informacjami od producenta nawet po 4,5 minutach ładowania(oczywiście z najszybszych ładowarek) EV6 jest w stanie przejechać 100 KM.

Wnętrze KIA EV6 współgra z warstwą zewnętrzną, dalej utrzymując kierowcę i pasażerów w przekonaniu, że podróżują nowoczesnym samochodem. Ogromny panoramiczny i zakrzywiony ekran wyświetla wszystkie informacje niezbędne podczas podróży, a ponadto jest niezwykle intuicyjny w obsłudze. Samochód ten został wyposażony w najnowocześniejsze technologie wpływające na komfort i bezpieczeństwo jazdy - od widoku 260 stopni przez system inteligentnego oświetlenia po autonomiczne systemu odpowiedzialne za parkowanie.
Elektryczne samochody KIA w ofercie Etrans

Bogata oferta KIA to nie tylko wyżej wymienione samochody elektryczne, ale również szeroka gama aut typu plug-In czy samochody z tradycyjnym napędem. Jeżeli poszukujesz sprawdzony i doskonale wyposażonych pojazdów w dobrych cenach, to z powodzeniem znajdziesz je w Salonie Etrans znajdującym się Łaziskach Górnych na Śląsku. Profesjonalna obsługa doradzi przy wyborze auta, a także podpowie jakie ewentualne opcje finansowania będą dla Ciebie najkorzystniejsze. Etrans to również Autoryzowany Serwis KIA odpowiedzialnego za diagnostykę i usługi serwisowe.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.