Wiadomości z Chorzowa

Ford Ranger – samochód wszech czasów dla każdego

  • Dodano: 2017-02-27 13:30

Historia samochodów terenowych rozpoczyna się na początku XX. wieku. Jako pierwsi swoją terenówkę zaprezentowali nie Amerykanie, lecz Rosjanie, wypuszczając na rynek Ładę Nivę wyposażoną w napęd na cztery koła. Od tamtej pory koncerny samochodowe na całym Świecie rozpoczęły aktywne prace nad własnym pojazdem przeznaczonym do jazdy w terenie. Konstrukcja aut tego typu sukcesywnie ulegała zmianie. W pewnym momencie konstruktorzy zadecydowali o zaprojektowaniu pickupa.

W jakim celu powstał samochód typu pickup?

Auta terenowe na dobre rozgościły się na światowym rynku. Konstruktorzy zatem wpadli na pomysł, aby samochód z napędem na cztery koła połączyć z nadwoziem użytkowym. Badania trwały do momentu, aż nie powstało wysoce praktyczne, a zarazem komfortowe auto – pickup. Ciężko stwierdzić, jakiej marki samochód tego typu jako pierwszy zadebiutował na rynku. Pewne jest jedno – w tamtym okresie nastąpił przełom w motoryzacji.

 

Ford Ranger – ogrom możliwości w klasycznym wydaniu

Wyścig konstruktorów trwa do dziś. Zasady rywalizacji uległy jednak zmianie w 1999 roku. Wtedy to zaprezentowany został Ford Ranger pierwszej generacji – praktyczna terenówka zza wielkiej wody. Już wtedy auto to charakteryzowało się masywnością, a także dobrze skonstruowanym napędem będącym nie tylko wsparciem, ale również źródłem zabawy w trudnym terenie. Nie można zapomnieć o silnikach montowanych w tym aucie, gdyż ich pojemności skokowe zaczynały się aż od 2507cm3.

Wraz z biegiem lat konstrukcja pojazdu była znacznie unowocześniania. Regularnie prezentowane były kolejne generacje samochodu zawierające coraz to ciekawsze zdobycze techniki. Każda wersja auta była jednak wyjątkowa, firma nigdy nie odchodziła od klasycznego pojęcia samochodu terenowego. Zawsze w tych autach były montowane mocne silniki, wytrzymałe zawieszenia, a całość montowana była na ramie, aby podnieść wytrzymałość pojazdu. Te trzy elementy są właśnie sekretem konstrukcji wielozadaniowego samochodu terenowego, który sprawdzi się nie tylko w gospodarstwie domowym, czy rolnym, ale również na bezdrożach.

 

III generacja Rangera – tradycja nie ulega zmianie

III generacja Forda Rangera - http://www.ford.pl/Samochody_dostawcze/FordRanger to nadal świetne auto terenowe jednocześnie oferujące bardzo duże możliwości transportowe. Generacja ta zaprezentowana została w 2010 roku na targach motoryzacyjnych w Sydney. Na szczególną uwagę zasługuje wersja z 2015 roku, gdyż to właśnie w tym czasie III generacja przeszła gruntowny lifting. Zmianie nie uległa gama silnikowa, nadal dostępny jest jeden silnik benzynowy o pojemności 2.5l i aż 4 silniki diesla, od 2.2 do 3.2 litra. Pojemności te w dobie downsizingu robią wrażenie i budzą szacunek do marki Ford za kontynuowanie motoryzacyjnej tradycji.

Generacja ta to również szereg nowoczesnych akcesoriów, które aktywnie wspierają kierowcę podczas jazdy. Nie brakuje również napędu na cztery koła, który całkowicie został oddany pod kontrolę kierującego. Wszystkie zmiany ustawień dokonywane są przy użyciu wygodnego panelu znajdującego się na konsoli centralnej. Wszystko dopełniane jest przez bardzo wygodne fotele, a także ogrom miejsca w środku. Należy zwrócić uwagę na fakt, że do wnętrza prowadzą 4 pełnowymiarowe drzwi.

Wyjątkowa przestrzeń ładunkowa

Przestrzeń ładunkowa w przypadku Forda Rangera to coś, czego nie można pominąć. Jeżeli wybierzemy wariant pojedynczej kabiny, do skrzyni załadunkowej możemy włożyć towar o masie aż 1400 kg, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. Warto pamiętać, że wewnątrz nadal mogą podróżować wygodnie dwie osoby. W sprzedaży występują jeszcze warianty przedłużonej i podwójnej kabiny. Ostatni jest polecany osobom, które nie tylko myślą o przewozie ciężkich ładunków, ale również większej liczby osób.

Najbogatsza i najbardziej prestiżowa jest wersja Wildtrack. Pozwala ona nie tylko na wygodne podróżowanie dla 4 osób, ale gwarantuje również bardzo atrakcyjne osiągi, których pozazdrościć mogą inne pojazdy oferowane w tym samym segmencie. Zatem samochód terenowy może służyć nie tylko jako wół roboczy dzięki ogromnym możliwościom, ale również komfortowy środek lokomocji nawet na długich dystansach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.