Wiadomości z Chorzowa

Gdzie sprawdzić najlepsze lokaty na rynku?

  • Dodano: 2022-06-27 13:30, aktualizacja: 2022-06-30 06:53

Zainteresowanie lokatami bankowymi rośnie już od dłuższego czasu, co jest spowodowane podwyżką stóp procentowych. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie banki proponują produkty z atrakcyjnym oprocentowanie, dlatego dobrze jest porównać dostępne propozycje. Sprawdź, gdzie możesz liczyć na najlepsze lokaty na rynku.

Lokaty bankowe uważane są za jednej z najbardziej bezpiecznych instrumentów finansowych. Pozwalają na pomnażanie zgromadzonych oszczędności bez żadnego ryzyka – ulokowany kapitał jest w pełni bezpieczny, a i zyski są gwarantowane. Aby możliwe było wypracowanie wysokich odsetek, koniecznością jest wybór odpowiedniej lokaty.

Najlepsze lokaty na rynku – czym powinny się charakteryzować?

Chociaż każda osoba może nieco inaczej definiować najlepsze lokaty na rynku, tego typu produkty zwykle spełniają kilka warunków.

Ponadprzeciętne oprocentowanie

Oprocentowanie jest „miarą” zysków. Im wyższe, tym większe odsetki można wypracować. Warto jednak pamiętać, że podawane wartości dotyczą skali roku. Oznacza to, że oprocentowanie lokaty 6-miesięcznej, wynoszące 6,5% będzie odnosiło się do zysków wypracowanych przez 12 miesięcy itd.

Możliwość założenia więcej niż jednej lokaty

Często zdarza się tak, że klient może założyć tylko jedną lokatę z promocyjnym oprocentowaniem. Nie jest to jednak standardem, dlatego warto dokładnie sprawdzać warunki tego rodzaju depozytów.

Wysoka maksymalna kwota kapitału

Niektóre banki, aby zabezpieczyć się przed koniecznością wypłaty dużych odsetek, ustalają limit na kwotę wpłacanego kapitału. Nierzadko są to kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych, ale niekiedy można wpłacić znacznie więcej. Za przykład może posłużyć 12-miesięczna lokata w Getin Banku – tam maksymalna kwota wynosi nawet 180 000 zł.

Jak dotrzeć do najlepszych lokat bankowych?

Zależy ci na założeniu wysoko oprocentowanej lokaty, ale nie masz czasu na samodzielne zbieranie danych? Wcale nie musisz kontaktować się bezpośrednio z doradcą bankowym – możesz wykorzystać ranking lokat dostępny np. na stronie https://finanse.rankomat.pl/ranking-lokat/.

Dzięki temu dowiesz się, gdzie i na jakich warunkach możesz skorzystać z konkretnych depozytów.

Przykład 1. Chcąc założyć lokatę 12-miesięczną, dowiadujesz się, że najlepszą ofertę przygotował Getin Bank – 6,5% w skali roku.

Przykład 2. Chcąc założyć lokatę 6-miesięczną, dowiadujesz się, że konkurencje oferty proponowane są przez Getin Bank (6,5% w skali roku) oraz Citi Handlowy (5,5% w skali roku).

Korzystając z rankingu lokat bankowych:

  • oszczędzasz mnóstwo czasu,

  • możesz liczyć na wygodę,

  • możesz na spokojnie przeanalizować oferty i wybrać faktycznie najlepszą dla ciebie.

Ponadto otrzymujesz informacje dotyczące nie tylko oprocentowania, ale i dodatkowych warunków do spełnienia. Tym samym twoja rola sprowadza się wyłącznie do porównania ofert, wyboru odpowiedniej i dopełnienia formalności. Wszystko to odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu – w najbardziej dogodnym dla ciebie momencie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.